حفظ منابع طبیعی اولویت برنامه ریزی مدیران کهگیلویه و بویراحمد باشد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ | ۲۰:۱۳ ب.ظ
حفظ منابع طبیعی اولویت برنامه ریزی مدیران کهگیلویه و بویراحمد باشد نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست اولویت برنامه‌ریزی مدیران کهگیلویه و بویراحمد باشد و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست. به گزارش ” ترنم دنا”، زارعی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد دارای یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰۰ هکتار منابع […]

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست اولویت برنامه‌ریزی مدیران کهگیلویه و بویراحمد باشد و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

۱۳۹۵۰۴۰۹۱۰۲۱۲۰۵۹۰۸۰۲۹۳۷۴به گزارش ” ترنم دنا”، زارعی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد دارای یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰۰ هکتار منابع ملی بوده که از این میزان ۸۷۳ هزار و ۶۰۰ هکتار جنگل و ۵۵۲ هزار و ۷۰۰ هکتار نیز مرتع است عنوان کرد: توسعه‌ پایدار با حفظ جنگل، مراتع و منابع طبیعی امکان‌پذیر بوده و در غیر این صورت معنا و مفهومی ندارد.  وی خواستار ترویج و ارتقاء فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست در جامعه شد و گفت: بدون مشارکت مردم امکان حفاظت کامل از عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی وجود ندارد و باید به این باور رسیده باشیم با قوه قهریه امکان رسیدن به اهداف بلند مدت که همان تحویل منابع طبیعی و جنگل به آیندگان است، وجود ندارد.  

زارعی با تاکید بر اینکه منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد طبق نرم با کمبود جنگلبان روبه رو است ادامه داد: انتظار می رود سازمان جنگل‌ها نسبت به رفع مشکلات موجود برای حفاظت از جنگل‌های این استان از جمله تامین تجهیزات و نیروی انسانی اقدام کند.  زارعی عنوان کرد: با توجه به اینکه صنعت در کهگیلویه و بویراحمد نوپا بوده انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر نسبت به توسعه پایدار بی توجه نباشند و مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی را در طرح‌های جامع برای آینده‌ استان لحاظ کنند.  

انتهای پیام/تسنیم

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php