مدیرکل حفاظت از محیط زیست کهگیلویه و بویراحمدگفت:

نتایج آخرین سرشماری جمعیت گونه های جانوری در منطقه حفاظت شده دنا / افزایش ۳۰ درصدی جمعیت کل و بز در دنا

تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۰:۴۲ ب.ظ
نتایج آخرین سرشماری جمعیت گونه های جانوری در منطقه حفاظت شده دنا / افزایش ۳۰ درصدی جمعیت کل و بز در دنا مدیرکل حفاظت از محیط زیست کهگیلویه و بویراحمدگفت:درطرح افزایش ۳۰ درصدی جمعیت گونه های جانوری در استان سرشماری حیات وحش منطقه حفاظت شده دنا که با حضور ۱۰۰ نفر از بازنشستگان،بانوان،کارکنان و دوستداران محیط زیست،به مدت سه روز انجام شد،جمعیت کل و بز در منطقه حفاظت شده دنا، از۲هزار و۵۵۷ راس به۳هزار و ۳۳۱راس افزایش […]

مدیرکل حفاظت از محیط زیست کهگیلویه و بویراحمدگفت:درطرح افزایش ۳۰ درصدی جمعیت گونه های جانوری در استان سرشماری حیات وحش منطقه حفاظت شده دنا که با حضور ۱۰۰ نفر از بازنشستگان،بانوان،کارکنان و دوستداران محیط زیست،به مدت سه روز انجام شد،جمعیت کل و بز در منطقه حفاظت شده دنا، از۲هزار و۵۵۷ راس به۳هزار و ۳۳۱راس افزایش یافته است.

به گزارش “ترنم دنا”، اسدالله هاشمی افزود: در این منطقه ۳۲۴ گونه جانوری زندگی می کنند که کل وبز، گونه غالب در این منطقه محسوب می شود. وی گفت: منطقه ۹۴ هزار هکتاری حفاظت شده دنا در سال ۱۳۹۰ به عنوان دهمین ذخیره گاه زیست کره ایران و پانصد و پنجاهمین ذخیره گاه زیست کره جهان در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود:این منطقه زیستگاه گونه های جانوری شامل خرس قهوه ای،سنجاب ایرانی،سیاه گوش،کاراکال،کبک دری و عقاب است.

اسدالله هاشمی گفت:سرشماری گونه های جانوری همه ساله در فصل زمستان،از طریق رد پا،دوربین کشی و مشاهده عینی  انجام می شود. وی افزود:در کهگیلویه وبویراحمد ۷ منطقه حفاظت شده با مساحت ۳۱۲ هزار هکتار وجود دارد که ۸۰ محیط بان از این مناطق حفاظت می کنند.

  1. کا ظم زابلی   اسفند ۱۴, ۱۳۹۵  

    ازاقای هاشمی مدیر مدبر نهایت قدردانی را داریم و از همه محیطبانان دنا هم نهایت تشکر را داریم . و ارزوی سلامتی .و تندرستی .برای خادمان محیط زیست داریم

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php