دکتر فیض الله سی سختی خبر داد:

اسناد ۱۶ سال تلاش و پیگیری زنده یاد سیف اله سی سختی برای احداث درمانگاه سی سخت + تصاویر و خلاصه مکاتبات و جوابیه ها

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۴ ب.ظ
اسناد ۱۶ سال تلاش و پیگیری زنده یاد سیف اله سی سختی برای احداث درمانگاه سی سخت + تصاویر و خلاصه مکاتبات و جوابیه ها ترنم دنا، سرزمین بویراحمد و دنا همواره ، نیازمند و تشنه امکانات بهداشتی و درمانی بوده است . مردم این سرزمین از دیرباز گیاهان دارویی فراوانی را می شناختند و اطباء‌محلی در اکثر موارد برای کاهش آلام مردم می کوشیدند.  دکتر  فیض الله سی سختی – با احترام به همه آنهایی که درجهت کاستن از […]

ترنم دنا، سرزمین بویراحمد و دنا همواره ، نیازمند و تشنه امکانات بهداشتی و درمانی بوده است . مردم این سرزمین از دیرباز گیاهان دارویی فراوانی را می شناختند و اطباء‌محلی در اکثر موارد برای کاهش آلام مردم می کوشیدند.

دکتر فیض الله سی سختی

 دکتر  فیض الله سی سختی – با احترام به همه آنهایی که درجهت کاستن از دردها و مصایب تلاش میکردند ، ما هم تلاش میکنیم تا بخشی از زحمات مستندی را که بزرگان این قوم برای رفاه حال مردم متقبل میشدند ، منتشر نمائیم .

به گزارش “ترنم دنا”، این اسناد از طرف دکتر فیض الله سی سختی جهت تنویر افکار عمومی در اختیار این رسانه خبری قرار  گرفته است.

درمانگاه سی سخت :  درنیمه اول قرن چهاردم هجری شمسی ، در منطقه ، زیر ساخت های لازم برای پیشرفت همانند راههای ماشین رو ، پست و تلگراف و تلفن (وسایل ارتباط جمعی روز) ، مراکز بهداشتی درمانی وغیره… وجود نداشت . ارتباط مردم با شهرهای مجاور همانند شیراز ،‌ کازرون ، بهبهان ، شهرضا و … برای دادو ستد غالبا بشکل فصلی و با استفاده از چهارپایان انجام میشد .

مشکلات بهداشت و درمان مردم ، مصیبتی غیرقابل توصیف بود . مستندات ذیل بخشی از تلاش بی وقفه بیش از ۱۶ سال میباشد که شادروان مرحوم (سیف اله سی سختی ) برای جلب نظرمقامات (سازمان شا هنشاهی خدمات اجتماعی) آنروز متقبل گردید و درنهایت با اهداء‌ باغ و ملک شخصی خویش بمقدار شش هزار(۶۰۰۰) مترمربع در سال ۱۳۴۷ ، باعث احداث و راه اندازی درمانگاه در سی سخت گردید.

زنده یاد سیف اله سی سختی

بخش اول :   شادروان مرحوم سیف اله سی سختی و پیگیری های کم نظیر ایشان

 

بخش دوم :  اسناد مربوط به مکاتبات و پاسخ های مربوطه که منجر به احداث درمانگاه گردیده شد.

 

 

 

 1. یعقوبی   فروردین ۹, ۱۳۹۶  

  دعوی چه کنی ، داعیه‌داران همه رفتند
  شو بار سفر بند که یاران همه رفتند
  آن گرد شتابنده که در دامن صحراست
  گوید چه نشینی ،که سواران همه رفتند
  گر نادره معدوم شود هیچ عجب نیست
  کز کاخ هنر نادره‌کاران همه رفتند
  افسوس که افسانه‌سرایان همه خفتند
  اندوه که اندوه‌گساران همه رفتند
  روحش شاد و یادی هم داشته باشیم از سایر شیرمردان و شیر زنان سی سخت و کلیه وابستگان خانواده بزرگ

 2. کا ظم زابلی   فروردین ۱۰, ۱۳۹۶  

  روحش شاد . ویادش .همیشه در دلها گرامی است ..ما در مجالس زیاد از این مرد دلاور میشنویم

 3. شهروند   فروردین ۱۰, ۱۳۹۶  

  سلام عکیلم
  هیچ کار خیری در طبیعت فراموش نمیشود علی الخصوص چنین کارهای بزرگی که اگر با امکانات و شرایط آن روز سنجیده شود میشود فهمید که چه ارزش والایی دارد . بی دلیل نیست که ذکر خیر این مرحوم در همه جا هست .
  ضمنا از مدیر محترم سایت تقاضا میشود اگر ممکن است مدارک را بر اساس تاریخ تنظیم کنید که توالی مطالب بهم نخورد ..

 4. مهندس عبدالحسین شفیعی   فروردین ۱۰, ۱۳۹۶  

  شهر سی سخت وامدار تلاشهای ارزشمند زنده یاد سیف الله سی سختی است. او انسانی شریف ، فهیم ، دانا و پر تلاش بودند و از نجابت ووقار زایدالوصفی برخوردار بودند. من اگر میتوانستم نام مبارکشان به طلاب ناب بر دروازه های ورودی سی سخت نصب میکردم.

 5. همشهری   فروردین ۱۰, ۱۳۹۶  

  یاد و نامش همیشه جاوید خواهد ماند

  بدین رواق زبرجد نوشته اند به زر

  که جز نکویی اهل کرم نخواهد ماند

 6. شهلا سی سختی   فروردین ۱۱, ۱۳۹۶  

  زنده و جاوید ماند هر که نکو نام زیست
  کز پی او ذکر خیر زنده کند نام را

  تکریم خدمات زنده یاد سی سختی در واقع ارج نهادن به خدمتگزاران صدیق و فداکار جامعه است .

  چه اینکه فعالیت ها و تلاش های جهاد گونه وی در ابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی و راه سازی و امنیت واموزش و پرورش و بهداشت و درمان و ارتباطات و شجاعت ها ی مثال زدنی وی در تمامی صحنه های مخلتف و حوادث روزگار در اوج ( بحرانهای فرهنگی و فکری ) منطقه صور ت گرفته و برای عینیت بخشیدن بروحیه ازادگی و حق پرستی خود و در جهت خدمت بجامعه و

  عمران و ابادانی و سرافرازی سی سخت و سی سختی بطور عام و حفظ و حراست از ارزشهای این دیار علیرغم ناملایمات و کار شکنی ها و بعضا باپذیرش ریسک مرگ و حیات بانجام رسیده است
  شاید ( سوای از علایق پدر و فرزندی بهتر است بگویم )
  بهتر ان باشد که سر دلبران
  گفته اید در حدیث دیگران

  پس بروح همه سی سختی های ازاده ای که در کنار و همراه با پدرم در عملی ساختن طرح های ان زنده یاد کوشش نموده اند و بروح ان بزرگ مرد اخلاق و براندیشه های متعالی ااو درود می فرستیم .

 7. بادام فیروز ،روستای‌کره   فروردین ۱۱, ۱۳۹۶  

  باسلام..زنده یادسیف اله سی سختی خاطراتی داردکه هرروز اگراز تاریخ تولدانهاهم بگذرد فراموش نمی‌شوند..برای نبکی های اوتاریخ انقضایی متصورنیست،درآن دوران آدمهایی مثل زنده یادسیف اله سی سختی نایاب بودندکه از وجهه شخصی خودمایه بگذارندبرای دفاع از زندگی اجتماعی مردم ….خدارحمت کندایشان را که فرزندانی راتربیت نموده وتحویل جامعه داده که اسوه اخلاق هستند ودعای خیر مردم درحق انان مستجاب خواهدشد…

 8. امیری   فروردین ۱۱, ۱۳۹۶  

  سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز
  مرده آنست که نامش به نکویی نبرند
  ایشان انسانی وارسته و به معنای واقعی خوشنام در میان مردم استان بالاخص شهر سی سخت می باشند و اکنون فرزند اصلح ایشان دکتر سیسختی پیرو از پدر خود پیگیر خدمت در حوزه درمان بوده و هستند و جای تشکر فراوان دارد.

  روحش شاد و یادش گرامی

 9. حکمت الله حاحتی   فروردین ۱۱, ۱۳۹۶  

  پاسداشت فضیلت درجامه حقیقت وظیفه هرانسانی است،رویکرداسنادی اقای دکترسیسختی وانعکاس این رویکرد توسط مسول سایت ترنم دنا جای تشکردارد،بالاخص که چنین نوشتاری میتواند مرجعی جهت تدوین تاریخچه سی سخت قرارگیرد،وبسترسازنگاه عالمانه ،هوشیارانه،وصادقانه درتدوین تاریخ باشد

 10. دکتر سی سختی   فروردین ۱۲, ۱۳۹۶  

  با عرض سلام و تشکر از حسن نیت همگی عزیران
  اسناد مربوط به خدمات شادروان مرحوم سیف الله سی سختی در ارتباط با آموزش و پرورش , راه سازی , پست و تلگراف , محیط زیست , مبابع طبیعی , امورفرهنگی و امنیت مردم و ….. آماده انتشار است و ان شاء الله با همکاری جناب آقای جانی پور , مدیریت محترم سایت ترنم دنا در آینده منتشر خواهند شد …
  توفیق همگان را از درگاه خداوند متعال خواستارم …

 11. علی . ک   فروردین ۱۳, ۱۳۹۶  

  با سلام
  مرحوم سی سختی از بزرگان اهل علم و ادب بود که تمامی عمر پر خیر و برکت ایشان در راه خدمت به مردم سپری شد.
  قطعا اجر و پاداش این چنین فرشتگان زمینی در نزد خداوند متعال، بهشت می باشد
  خدا رحمتش کنه

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php