کد خبر : 14555
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
1,077 بازدید بازدید

سخنان بی سابقه سخنگوی ستاد مرکزی روحانی در یاسوج/تشر تند وکیلی به جناح مقابلش!

سخنان بی سابقه سخنگوی ستاد مرکزی روحانی در یاسوج/تشر تند وکیلی به جناح مقابلش!

ستاد انتخاباتی دکتر روحانی با حضور سخنگوی مرکزی ستاد روحانی در کشور در شهر یاسوج افتتاح شد. به گزارش“ترنم دنا”،  افتتاح ستاد روحانی با استقبال پر شور  و چشمگیر مردم و مسئولانی روبرو شد که در یک بعد از ظهر بارانی برای اعلام حمایت خود از دولت تدبیر و امید در تقاطع سردارجنگل جنوبی و

ستاد انتخاباتی دکتر روحانی با حضور سخنگوی مرکزی ستاد روحانی در کشور در شهر یاسوج افتتاح شد.

به گزارش“ترنم دنا”،  افتتاح ستاد روحانی با استقبال پر شور  و چشمگیر مردم و مسئولانی روبرو شد که در یک بعد از ظهر بارانی برای اعلام حمایت خود از دولت تدبیر و امید در تقاطع سردارجنگل جنوبی و خیابان معلم جمع شدند.

در این میان حضور دکتر محمد علی وکیلی فرزند استان کهگیلویه وبویراحمد و سخنگوی ستاد دکتر روحانی در کشور  نیز باعث ایجاد شور و هیجانی بی نظیر در میان مردم شد.

در ادامه سخنان دکتر محمد علی وکیلی؛ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و سخنگوی مرکزی ستاد دکتر روحانی آمده است:

* خوشبخت هستم که به این بهانه فرصتی ایجاد شد که با هم تبارانم دیداری داشته باشم.

*تبریک می گویم مناسبت های پیش رو را پیش از اینکه وارد بحث اصلی شوم در آستانه مهم شوراها خواهشی برادرانه از همه شما دارم، آنچه که سرمایه ما لرهاست انسجام و پیوند و عشیره ای است این سرمایه را به دلیل فرصت های سیاسی به حراج نگذاریم باید مراقب حفظ مناسبت ها باشیم اما نگاه جدی به انتخابات داشته باشیم و حساب مسائل قومی و سیاسی را از هم تفکیک کنیم، چرا که سرنوشت ما در سطوح مختلف در این انتخاباتها شکل می گیرد.

*من عهدم این بود که کمتر در این استان که موطن و زادگاهم است و مالامالا عشق به اینجا وجودم را پر کرده، حضور داشته باشم اما مساله مهمی باعث شد به جای شیراز به یاسوج بیایم و آن خدعه بزرگی است که در حال اتفاق است

*ما دوره ۸ ساله ای را پشت سر گذاشتیم به نام دوران حاکمیت اصولگرایان با محوریت احمدی نژاد، بنای فحش ندارم اما برای اینکه مرز خدعه و صداقت را تشخیص بدهیم مجبورم پلی به این دوره بزنم

*ما چی بودیم و چه به سرمان آمد، کشوری بودیم به نام ایران که با علم گفت و گوی تمدن ها در صحنه های جهانی شاخص بودیم، جمهوری اسلامی با پیش قراولی جریان اصلاح طلب در دوران ۸ ساله حاکمیت اصلاح طلبان در صحنه جهانی همه جا هم پرچمش در اهتزاز بود، هم صدایش رسا بود و هم سخنش شنیدنی بود و هم دنیا دستش برای دوستی با ایران دراز بود، در مقطعی بنا به اتفاقی وقتی سفرای اروپایی را از کشور فراخواندند بعد از یک ماه مجبور شدند بدون وساطت بدون خواهش و التماس خود دست از پا دراز تر به کشور برگردند و پشت میزهای رسمی از ما عذرخواهی کردند.

*اما چه بر سر کشور آمد در آن ۸ ساله اصولگرایی، در آن ۸ ساله به رغم آنکه درآمد نفتی ۷۰۰ میلیارد دلار شد در نتیجه بی تدبیری در اداره کشور و یاوه گویی  از تریبون های رسمی و بی توجهی به مناسبت های بین المللی، کشور را با یک “ده” اشتباه گرفتن و بی توجهی به مسئولیت سیاسی و شأن و جایگاه رئیس دولت با وجود سرمایه معنوی عظیمی که از شهدا و رزمندگان که در این استان کم نداشتیم و برای بزرگی این کشور تقدیم شد ولی در نهایت سر انجام ما در سال ۹۱ به اینجا رسید که مطابق مصوبات سازمان ملل نه فقط آمریکا و اروپا بلکه بر اساس این مصوبات یعنی جامعه جهانی، ایران مجبور شد از فروش نفت محروم شود و منحنی صادرات نفت ۴ میلیون بشکه به ۷۰۰ هزار بشکه برسد، که آن را هم اجازه نداشتیم با کشتی های خودمان بفرستیم، کشتی های بزرگ جمهوری اسلامی ایران لنگر انداخت و اجازه حرکت نداشت

*مجبور شدیم این ۷۰۰ هزار تولید نفت  را به صورت قاچاقی و زیر پرچم کشورهای ذره ای همچون جیبوتی بفروشیم و معادل آن اجناس بنجل چین و هند را وارد کنیم، آیا این عزت بود؟آیا جز عزت فروشی چیزی برای این مملکت و مردم مانده بود؟

*یادم هست در سال ۹۰ در همین شهر یاسوج در نتیجه یک شایعه به دلیل نا امنی اقتصادی و بی تدبیری در اداره دولت چنان وضعیت نا امن شده بود، که شایعه کردند نمک نایاب است مردم در مغازه ها ریختند و نمک دپو می کردند، برخی ها نان انبار می کردند، گویا کشور در مرز قحطی قرار گرفته است ما به این وضع رسیدیم!

*تورم ما به بالاری ۴۰ درصد رسید، روزی که محمود احمدی نژاد به نمایندگی از اردوگاه اصولگرایان این مملکت را تحویل گرفت قیمت هر عدد سکه بهار آزادی ۶۵ هزار تومان بود، روزی که تحویل داد یک و نیم میلیون تومان قیمت هر سکه بود!

*روزی که ایشان این مملکت را تحویل گرفت،  دلار ۷۰۰ تومان بود و روزی که  تحویل داد ۴۲۰۰ تومان بود، اینها شاخص یک جریان گفتمانی است، اینها شاخص یک جریان مدعی است، مناسبات اخلاقی را شما مشاهده کردید چه شد، تمام بنیان های اخلاقی در نتیجه خیره سری فرور یخت، هر روز به صورت یکی از بزرگان چنگ انداخت و صندلی را از زیر پای یکی از بزرگان کشیدند.

-خیانتی که در آن ۸ سال شد بارها گفته شده، معادل هزینه ۸ سال جنگ تحمیلی و حتی بیشتر بود، اما من معتقدم یک نسلی را به نام دهه شصت تربیت کردیم این نسل، نسل سوخته شد، جریان احمدی نژاد جریان حاکم اصولگرایی برخی را بدنام اختلاس اقتصادی کرد و بخشی را با برچسب های سیاسی از گردونه تاثیر گذاری در مناسبت های جمهوری اسلامی خارج کرد.

-نسل دهه شصت باید پیش قراول اداره کشور باشد اما نیستند اینها از گردونه خارج شدند، عده ای را با ضد انقلاب نمایی، و به طور کلی هر مخالفی را مخالف با نظام معرفی کردند و بدین ترتیب به دلیل مخالفت با دولت از گردونه خارج کردند.

-بخشی را با آلوده کردن به حوزه اقتصاد و با بی انضباطی مالی که در کشور حاکم کردند به دلیل آلودگی اقتصادی از گردونه خارج کردند و الان از این ظرفیت ها محرومیم.

-و اما امروز، شما در مناظره اول انتخاباتی شاهد صحنه ای بودید، من وقتی در مناظرات مختلف با جریانات مختلف اصولگرایی می گویم که ما با شخص طرف نیستیم با یک جریان و گفتمان طرفیم، این گفتمان کف و سقف دارد، این گفتمان فرق ندارد نمایندش قالیباف باشد یا احمدی نژاد، اینها همه از یک تبارند از یک جنسند اینها تبار فکری واحد دارند.

-کسی باور نمی کرد، تقسیم می کردند به عاقل و دیوانه!، اما شما در اولین مناظره شاهد بودید یک بار دیگر احمدی نژاد در چهره قالیباف ظاهر شد و با بگم بگم، کاغذ به دست، با جعل و دروغ و توسل به همان شیوه منسوخ و مذموم وارد شد، معلوم شد این جماعت از یک تبارند، معلوم شد بین اینها عاقل و دیوانه فرقی ندارد، معلوم شد مملکت را نمی توان به این جماعت سپرد مملکتی که با خون دل ظرف این چهار سال از ورطه سقوط نجات پیدا کرد.

+مردم، من افتخارم اینست به عنوان یک لرزاده، یک بچه عشایر به نمایندگی از شما غیور مردان و زنان، پای قدرت را به هر قیمتی حاضر نیستم امضا کنم و تمکین کنم

+در جلسات پشت صحنه با آقای روحانی بارها تازیانه انتقادمون اعتراض همراهانمان را در پی داشت، و گفتیم آقای روحانی این تعلق گفتمانی ما باعث نشه که عملکرد ضعیف برخی وزرای شما را نادیده بگیریم، ما به عملکرد روحانی در موارد بسیاری انتقاد داریم، ما چشم بسته تمجید گوی روحانی نیستیم، ما روحانی را دارای هاله نور فرض نمیکنیم، ما دولت روحانی را دولت قدسی غیر قابل نقد نمی دانیم

+مساله مهمتر از این هست روحانی قطار در حال سقوط توسط جریان اصولگرایی در آن ۸ سال را کنترل کرد.

+سرعت این قطار کند است انتظارات مردم بیش از این سرعت است، سایه جنگ بعد از پیروزی روحانی از سر کشور کم شد، سران کشورها غربی گفتند که اگر نتیجه انتخابات غیر از جریان اعتدال بود تصمیمشان به دلیل بهانه هایی که برایشان فراهم شده بود قطعی بود،تاریخ و شیوه جنگ مشخص بود، ابزار جنگ را فراهم کرده بودند، شرق و غرب یک دست شده بودند برای جنگ علیه این مملکت به نام پرونده هسته ای!

+۱۰ سال زحمت کشور برای اینکه گره پرونده هسته ای باز بشود، در آن ۸ سال رفتند برای اینکه گرهی باز کنند، اما گرهی را افزودند

+ اما این گره با تدبیر باز شد،بدون فریاد و شوبازی و بدون پشتوانه داخلی اما با حمایت رهبری گره را باز کردند.

+امروز اگر برجام نبود با بودن ترامپ دیوانه و غیر قابل مهار به نظرتان چه پیش می آمد؟

+ما تا زمان قبل از برجام دست به هر کاری می زدیم جامعه جهانی مقابله می کرد، اما الان ترامپ و تیم جنگ افروزش برعلیه ایران دست به هر کاری می زند در مقابلش سد جامعه جهانی قرار می گیرد، امروز با برجام تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم، این کم کاری است؟

+کشور به دلیل اینکه اجازه نداشتیم در مناسبت های طبیعی پولی و مالی و اقتصادی با کشورهای جهان تعامل داشته باشیم به صورت پارتیزانی اداره می شد، پول کشور را میدادیم دست عده ای  تا شاید به صورت قاچاقی از حاشیه مرزها به کشور وارد کنند

+شما فکر می کنید پدیده زنجانی چطوری خلق شد؟مگه میشه با بودن این همه دستگاه نظارتی یک جوان ناگهان به اختلاس ۱۲ هزار میلیارد تومان برسد!

+ اقای بابک زنجانی جای بانک مرکزی ما نشسته بود، وزارت و بانک ما اجازه نداشتند با دنیا تعامل کنند، اقتصاد ما اجازه تعامل با دنیا نداشت، کارشناسان رسمی ما اجازه تعامل با دنیا را نداشتند، ما مجبور بودیم نفتمان را قاچاقی بدهیم و کیسه ای از امثال بابک زنجانی مطالبه کنیم

+امروز نفت ما با پرچم جمهوری اسلامی، از طریق کشتی های غول پیکر خودمان با بیمه جهانی، با هر کشور که می خواهیم با تعیین قیمت توسط خودمان

+امروز ما حق انتخاب داریم، هر جا بخواهیم دلار میگیریم و هرجا بخواهیم یورو میگیریم!

+خارجی ها را به صف کردیم بیایند به میادین ما و سرمایه گذاری کنند

+ما هفته پیش یکی از عقده های این سه دهه را اجرایی کردیم، این اولین باری بود که اتفاق افتاد،

+ اما یکی از اشکالات دولت روحانی اینست که زبانش در بیان دستاوردهایش الکن است، دو هفته پیش در پارس جنوبی از به میزانی از اکتشاف رسیدیم که از قطریها بیشتر بود، قطری که به واسطه اتکا به شرکت های چند ملیتی سالها بود چند برابر ایران از منابع مشترک نفت می برد، این یعنی احقاق حقوق ملت و عزتمندی.

+مردم من میدانم ما مشکل معیشت داریم و جوانان ما بیکار هستند، خانواده ای نیست که در آن جوان بیکار نباشد، اما کشور را به دست یک عده آدم امنیتی سپردن که با دنیا و داخلی ها سر جنگ دارند، باسرمایه های داخلی کشور سر جنگ دارند، با این شیوه راه و امید امکان ناپذیر است.

+این حرفهایی که پریشب شنیدیندین دروغ است، کسی بگوید ۵ میلیون شغل، ۶ میلیون شغل دروغ است، من به عنوان نماینده مردم و نماینده مجلس عضو کمیسیون تلفیق بودجه، بعنوان کسی که در بطن کار است و از ظرفیت ها آگاه است به این ملت میگویم، ما با دروغگویان بین المللی و دروغگویان سیستمی طرف هستیم، کشور را نمیشود به دروغگو سپرد، تاوان دروغویی در آن ۸ سال مکافات عملی بود که در این روزها گریبان برخی ها را گرفته است، با دروغ نمیتوان کشور را اداره کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس یکشنبه , ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۶:۲۴

سیاه نمایی آقای وکیلی خود جای بحث دارد. اگر حرفی از دروغ است واضحات آن در مورد آقای روحانی کاملا عیان است. برادر وکیلی شما به فکر نان برای مردم باشید که خربزه آب است. تابه کی این همه دروغ وتهمت. مطمئن باشید آنهایی که شما چوب مخالفت بر سرشان می زنید از شما دلسوزترند. فساد مالی واخلاقی وبیکاری وآلودگی هوا وبی تفاوتی دولتی ها در بعضی امور بیداد می کند. خواهشا عینکی بزنید به گفته خود آقای روحانی تا بهتر ببینید. دولت های قبلی را مقصر کردن غفلت از ضعف عملکرد دولت فعلی است برادر. منطقی باشید.

جوان سی سختی یکشنبه , ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۱۲

اقای وکیلی ممنون که به فکر مردم دیارت هستی و انها را نصیحت میکنی، نمیگویم در جهت منافع سیاسیت این کار را میکنی، که آدمها اکثرا اینگونه اند. اقای وکیلی خیلی خوبه که همه ضعفها را میشناسی و دوباره میگی به جریان کنونی رای بدید. اقای وکیلی خیلی خوبه که نماینده مجلس هستی و در برنامه ششم تصویب کردید که نرخ بیکاری بیادر رو هشت درصد و این نیازمند ایجاد بیش از ۳ میلیون شغله و الان میگی نمیشه و اینا میخوان رای جمع کنن، بماند که ایجاد شغل وظیفه دولته و این اتفاق باید بیفته اما این دولت جرات اعلام همین رو هم نداره. اقای وکیلی هشت سال احمدی نژاد اگه درامد داشتیم الان هم داریم. بهتر از هر کس دیگه میدانید که داریم!!!! اما زمان احمدی نژاد چقدر جاده و بزرگراه و تونل و مدرسه و نوسازی ادارات و خانه بهداشت و کافی نت روستایی و بیمارستان و راه آهن و پیش برد پارس جنوبی و…. ساخته شد. چقدر یارانه داده شد. سهام عدالت را فراموش کردی!!!! اقای وکیلی خوبه که خوب با کلمات بازی میکنی و میگی اینا اگه بیان این میشه و آن میشه. دولت مد نظر جنابعالی که سر کاره و داریم میبینم چی شده. قالیباف درست میگه نمیشود و نمیتوانیم و نداریم تمام این دولت شده. اقای وکیلی از سیاست براتون بگم از بالا رفتن از دیوار سفارت امریکا که البته کار خوبی کردن اما تاثیر سوئش هنوز هم گریبانگیر کشور ماست و سفارت عربستان همون یکی دوماهی که بهش حمله شد تموم شد قضیش. اقای وکیلی راستی میدانستی امثال ابتکار و طالبی از سفارت امریکا بالا رفتن. اقای وکلی کتاب عالیجناب سرخپوش رو خوندی که امثال جهانگیری و دوستاش علیه هاشمی رفسنجانی نوشتن و امروز ازش حمایت میکنن. راستی انتخابات ۷۶ رو به یاد داری که ناطق رو چقدر تخریب کردند و امروز ازش حمایت میکنن. اقای وکیلی قالیباف دروغ گفت یا وعده صد روزه دروغ بود؟؟؟ یا ایجاد رون عق اقتصادی دروغ بود؟؟؟ ایجاد ۴ میلیون شغل توسط حسن روحانی دروغ بود؟؟؟؟ اقای وکیلی با دولتی سر و کار داریم که دو نفری هم نمیتونن از عملکردشون دفاع کنن!!!! رئیس جمهوری که نمیدونه تو دولتش چی گذشته؟؟؟؟ اقای وکیلی میدونی رئیس سازمان گردشگری کفته نزدیک بیست میلیون توریست در این جهار سال جذب کرده!!!! پ س کو شغلش؟؟؟؟ یا برای جذب رای گفته یا حقیقته که در هر صورت یعنی دولت دروغ میگه. اقای وکیلی التماس تفکر

sisakht سه شنبه , ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۰۲

عالی نوشتی. دمت گرم گرم

اخبار وپژه

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php