کد خبر : 17312
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
2,001 بازدید بازدید

کانال تلگرامی یادها و نام ها تنها بانک اطلاعاتی نیکان و گذشتگان دنا نشینان / دیدگاه دنانشینان نسبت به یادها و نام ها + تصاویر

کانال تلگرامی یادها و نام ها تنها بانک اطلاعاتی نیکان و گذشتگان دنا نشینان / دیدگاه دنانشینان نسبت به یادها و نام ها + تصاویر

کانال تلگرامی یادها و نام ها تنها کانال تلگرامیی است که در شهرستان دنا توانسته است در یک بازه زمانی کوتاه مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. به گزارش “ترنم دنا”، قببلاً برای دیدن عکسهای پدربزرگها و مادربزرگهایمان باید سراغ آلبوم های قدیمیی میرفتیم که یا در طاقچه ها بودند یا کمدها،اما دنیای ۲۰۱۷

کانال تلگرامی یادها و نام ها تنها کانال تلگرامیی است که در شهرستان دنا توانسته است در یک بازه زمانی کوتاه مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

به گزارش “ترنم دنا”، قببلاً برای دیدن عکسهای پدربزرگها و مادربزرگهایمان باید سراغ آلبوم های قدیمیی میرفتیم که یا در طاقچه ها بودند یا کمدها،اما دنیای ۲۰۱۷ امروزی همه ی پدربزرگها و مادربزرگها تا هر خاطره قدیمی را تنها با یک کلیک برای ما مهیا میکند و چه بسیار کسانی که گاه با همان یک کلیک سالها به عقب بازمیگردند و با دیدن یک عکس،خاطره ای برایشان زنده میشود و این خاطره میتواند همراه با یک قطره اشک باشد یا لبخندی بر گوشه لبهایمان.

شاید این روزها نام کانال تلگرامی  “یادها و نام ها” را بر روی زبان ها یا در میان مجالس شنیده باشیم،کانالی که توانسته است در کمترین زمان ممکن تعداد مخاطبان خود را در شهرستان دنا و گاهاًدر استان کهگیلویه و بویر احمد به ۱۴۰۰ عضو برساند و با یک مدیریت قوی سعی بر زنده کردن خاطرات قدیمی برای مخاطبان خود داشته باشد.

یادها و نام ها تنها کانال تلگرامی عکسهای قدیمی شهرستان دنا و  شهر سی سخت می باشد که با هدف زنده کردن خاطرات قدیمی و عکسهای قدیمی و گاه تاریخی ایجاد گردیده است و تا به امروز توانسته است مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.دیدگاه مردم شهرستان دنا و شهر سی سخت در خصوص ایجاد چنین کانالی تا به امروز مثبت بوده و آن را تنها بانک اطلاعاتی کامل از گذشتگان معرفی می نمایند.

صفر علی سی سخت پور مدیر کانال تلگرامی “یادها و نام ها” هدف خود از ایجاد این کانال تاریخی را تنها زنده کردن یاد و نام اجداد و بزرگان و گذشته گان دانست و به ترنم دنا گفت:زندگی روز مره و پر از مشغله امروزی ما تقریباً همه چیز را از ما گرفته است و این روند در صورت ادامه میتواند بیشتر خاطرات و انسان ها را به فراموشی بسپارد تا جایی که فرزندان ما بزرگان و نیاکان خود را فراموش خواهند کرد.

سی سخت پور گفت:شبکه های اجتماعی امروزه بخشی لاینفک اززندگی ماست نه میتوان برآن چشم فروبست،ونه میتوان از تاثیرات آن درامان بود،چه زشت،چه زیبا،دراین میان مهم آدمیانند که چه بهره ای ازآن ببرنند،همانندچاقو میتواند دردست جراح باشد،یادشنه ای دردست بزن بهادرهای محله،این نوع آدمهاست که مسیر و مقصد دنیای مجازی راتعریف میکنند،آنچه در این میان تعیین میکند که این شبکه ها در اسارت ماست،یامادراسارتش،عیار ماست،نه توان این شبکه ها.

یادها ونامها براساس همین نگرش شکل گرفت،استفاده مطلوب ازدنیای مجازی برای گسترش همبستگی ونیکی.منشا این همبستگی ونیکی را ما درگذشته نزدیک خود میدانیم،زمانی که مردم این دیار برسرخرمنهای گندم براساس*کیل*به تقسیم زحمات یک ساله اقدام میکردند،زنانشان درمحاسبه شیری که به شریک کاری میدادند،از*نکار*استفاده میکردند،هردومثال یعنی عدالت زنده بودوانسانها باصفا.

مرور خاطرات آن فضا،وآن مردم،درروزگار حال که انسانها اسیر خودخواهی،وتنهایی اند،میتواند هم به شناخت گذشته بیانجامد،هم به دگرگونی حال بد به حال خوب.یادها ونامها گامیست دراین مسیر،برای آنکه بدانیم چه بودیم،چه هستیم،برای کاهش فاصله بین انسانهایی که هریک به نوعی اسیرند،اسیر حسد،اسیرغرور،اسیرخودخواهی،به گذشته که نگاه میکنیم،درخت اخلاق را تناورتر میبینیم،آرامش روان رابیشتر،امروزه گم گشته اصلی را درصمیمیت های برباد رفته،بزرگ منشی های بربادرفته میبینیم،

یادها ونامها تلنگری است،تذکری است،که لحظه ای درنگ کنیم،به آسمان آبی نگاه کنیم ،دلها راصفا دهیم،ازاسارت زمان بدراییم،به سلام های بی ریا برگردیم تابه امید یزدان پاک حول حالنا الی احسن الحال در درون ما ساری وجاری شود.

انتهای پیام/

لینک کانال را برای دوستان خود ارسال کنید.

👇👇👇👇👇👇👇
https://t.me/joinchat/AAAAAERq87wwPAbZvSdCtg

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۸
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دکتر سی سختی جمعه , ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۵۵

با سلام خدمت جناب آقای سی سختی
کار شایسته شما قابل تقدیر است . یکی از نقاط ضعف ما همیشه این بوده است که از تاریخ گذشته خود اطلاع چندانی نداریم . تاریخ درس عبرت و راهنمای آینده جوامع است . بدون شک تاریخ تنها برگ های کاغذی از کتاب ها نیست , بلکه سرگذشت و سرنوشت مردان و زنان تاثیر گذار در عرصه های مختلف اجتماع است .
ضمن تشکر از جنابعالی پیشنهاد بنده اینست که حتی الامکان مخاطبین خود را به نسبت عکس ها با موضوع نقش اشخاص در امور بیشتر توضیح بدهید …

یزدان پناه عبدالصاحب جمعه , ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲

بسیارعالی .ازآقای سیسختی تشکروقدردانی میکنم که خاطراتی که خیال میکردیم فراموش شده ولی بادیدن عکسهای فامیل اجداد.خودمان این خاطرات به وضوح درذهنمان دوباره زنده شدند..تشکروسپاس

دکتر نظری تهران شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۷:۲۷

با سلام و درود جناب سی سختی

گرداوری تاریخ مصور با تمرکز بر تصاویر افراد تاثیرگزار بر فراز و نشیب های تاریخی منطقه سی سخت که دارای تاریخی بس غنی در عرصه های مختلف دارد یکی از ضرورت های حیاتی هم برای نسل گذشته که تنها یادگاران ان دوران سراسر افتخارند و هم برای نسل های کنونی که دغدغه هویت دیرین خود را دارند از نیازهای امروز می باشد که جنابعالی به این امر همت گماشته اید. به سهم خودم از این تلاش ستودنی جنابعالی و وقتی که برای انجام این مهم گذاشته اید سپاس گزارم.
دکتر نظری تهران

حمزه سی سختی شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰

کانال یادها ونامها ابتکار ونوآوری خلاقانه ایست جهت اتحاد مردم سی سخت و پیوند زمان گذشته وحال مردم خوب وزحمتکش این دیار زیبا ومظلوم
زحمات شبانه روز وبدون منت پسر خاله ام صفرعلی سی سختی قابل تقدیر واحترام می باشد

یزدان صیادی سی سخت یکشنبه , ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۴:۵۷

دسترسی به عکس های افراد در زمان کنونی با ابزاری که در اختیار است بسیار آسان خواهد بود اما گرفتن این عکس هادر زمان گذشته که عکاسی به اندازه امروز پیشرفته نبود جذابیت خاصی را داشت. عکسهایی که بیانگر شادیها ِ غمها ِ رشادتها و تواناییهای صاحبان آن بود و هست . و جذابترین خاطره این عکسها اولین لحظه دیدن این عکسها بعد از ظهور آن و سپس زندگی کردن با خاطرات آن بود . دیدن این عکسها نه به خاطر حس نستالوژی بلکه به دلیل یاداوری و انعکاس بخش عظیمی از تاریخ ِتمدن وفرهنگ و رشادتهای مردمان دلیر این مرز و بوم میباشد . در این برهه حساس از زمان شهرمان بیش از انجام هر کاری جهت توسعه نیاز به انجام کار فرهنگی دارد و بی شک این اقدام شایسته جناب آقای سی سختی یک حرکت فرهنگی بسیار بزرگی است که در طول تاریخ آینده این دیار ماندگار خواهد بود و با مستند کردن این کار تاریخ گذشته سرزمینی خود را به آیندگان انتقال خواهد داد . جا دارد از این بزرگوار به خاطر زحمات شبانه روزی انجام این اقدام بزرگ فرهنگی سپاسگزاری نماییم .

احمد رحیمی زاده یکشنبه , ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳

باسلام و عرض ادب.
با دیدن مطالب این کانال لذت بردم.
به سهم خودم کمال تقدیر و تشکر را از برادر عزیزم جناب آقای سی سختی دارم.

انتشار این گنجینه آثار بابرکت زیادی دارد که کمترین آن، اشتراکات فراوانی است که در دریافت های انسانی و رفتاری به آن خواهیم رسید.
همه ما به تاریخ و پیشینه و علایق مشترک که لازمه غرور ملی و هویت است نیاز و تاکید داریم،

مجدد خداقوت عرض می کنم و پیشنهاد می کنم یک آی دی هم در این کانال بگذارید که کسانی که از این دست تصاویر دارند، امکان ارسال برای شما داشته تا بلکه شاهد یک تجمیع زیبا و گنجینه غنی تاریخ مصور سی سخت در آینده نزدیک باشیم.

باتشکر. احمد رحیمی زاده. تهران

شهلا سی سختی یکشنبه , ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲

با سلام و تشکر از جناب اقای سی سختی ابتکار شما در زنده کردن تاریخ دنا با انتشار تصاویر از مردم سخت کوش سی سخت بما یاد اوری کرد که هر بلوط دنا خاطره ای از راد مردیها و سخت کوشی ها و تلاش های مثال زدنی دنا نشینان دارد . اقدام ارزنده شما در ایجاد این کانال نقبی است بتاریخ پر افتخار سی سخت و سی سختیها . گرچه در ظواهر زندگی ماشینی و خالی از عواطف و باصطلاح مدرنیته امروز خیلی ها خیلیها را فراموش کرده بودنداما احیا این تصاویر که خود بنوعی اسناد زنده و هویت مردمان این خطه در گذ شته دور و نزدیک است پرده های تاریخ و زمان را کنار زد تا بدانیم در کجای این سرمین و این استان بودیم و البته بکجا می رویم ….. بقول جناب حسن نراقی ( پژوهشگر و جامعه شناس ) ملتی که تاریخ نمی خواند باید کل تاریخ را تجربه کند میتوان این مطلب را به عدم اگاهی ملتها از سوابق و تاریخ نیاکان و گذشتگان هر قوم نیز تعمیم داد. امیداست که موفق باشید .

شهامت محمد حسينيان سه شنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶

جناب آقای سی سختی
درود و سلام
ایده جنابعالی بسیار زیبا و نو آور بود .شاید کمتر کسی به این خلاقیت فکر کرده بود لکن جناب به نحو ی زیبا از عهده آن برآمدید و همه نسلهای حاضر و قدیمی را به زمانی دور برده و خاطرات شیرین سی سخت قدیم را زنده کردید .ای کاش همگان با دیدن عکسهای قدیمی به صفا و صمیمیت گذشته هم توجه می کردند و خودرا فارغ از هیاهوی امروز می دیدند .لازم است به نوبه خود یادی کنم از مرحوم کربلایی سیف الله سی سختی ،اسناد و نامه هایی که حاکی از دلسوزی و پیگیریهای مستمر آن مرد بزرگ جهت ایجاد فضاهای آموزشی و درمانی و عمرانی سی سخت بوده در کانالی که جناب دکتر سی سختی ایجاد نموده اند نیز قابل تامل است .ضمن تشکر از جناب دکتر فیض اله سی سختی که با ارائه نامه ها و اسناد مستند آن زنده یاد ،امید است که همه همشهریان با مراجعه و عضویت در آن در جریان چگو نگی پیگیریهای آن فقید و همه زحمتکشان عرصه خدمت قرار بگیریم

اخبار وپژه

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php