فرماندار دنا در همایش شهرداران استان بیان کرد:

لزوم نیروی متخصص در بدنه شهرداری ها / فرصت به شهرداران برای تکمیل پروژه های عمرانی خود داده شود /مسأله دفع پسماند در بلاتکلیفی مانده است

تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۶ ق.ظ
لزوم نیروی متخصص در بدنه شهرداری ها / فرصت به شهرداران برای تکمیل پروژه های عمرانی خود داده شود /مسأله دفع پسماند در بلاتکلیفی مانده است فرماندار دنا گفت:در صورتی که تدابیر لازم جهت دفع پسماند صورت نگیرد در آینده نزدیک با مشکلات جدیدتر و بحرانی تر  رو به رو خواهیم شد.

 

به گزارش “ترنم دنا”، عباس بهشتی روی در جلسه گردهمایی شهرداران استان کهگیلویه و بویر احمد به وصول ماهیت دو شهر سی سخت و پاتاوه در چند سال اخیر  اشاره کرد و گفت:شهرستان دنا دارای دو شهر سی سخت و پاتاوه می باشد که این دو شهر در یک فاصله زمانی بیش از ۱۰ سال ماهیت وجودی خودشان را وصول کرده اند و این صدور مالکیت موجودیشان علی رغم زمانی که سپری شده است آنگونه که باید در بخش هایی توانسته باشند جایگاه خود را احیا کنند نتوانسته اند.

فرماندار دنا در بخش دیگر بیانات خود به الزام وجود نیروی متخصص در بدنه شهرداری اشاره داشت و بیان کرد:لزوم یک نیروی انسانی به عنوان اهرم دوم کاری در بخش عمران و توسعه لازم است و سزاوار نیست شهرداری ها به دلیل نبود نیروی متخصص بلنگند.

وی گفت:اگر چه در اغلب شهرستان های استان ما نگاه منتخبین مردم در شورای شهر نگاه عملکردی نیست اما انتظار میرود منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر به شهردارها فرصتی بدهند تا پروژه ها و کارهای نیمه تمام خود را به پایان بسپارند.

بهشتی روی با اشاره به بحث برون سپاری و نیاز آن در بدنه شهرداری ها تاکید داشت:با بحث برون سپاری میتوان شهرداری ها را توانمند ساخت چرا که در بخش هایی چون نظارت مشاهده می شود جایگاه حقوقی و قانونی برای نظارت شهرداری به عنوان نگاه نظارتی در حوزه برون سپاری به شکلی است که دستگاه های فرابخشی انرژی شهرداری را گرفته اند و تنها در بعضی جاها تمکین به پذیرش برون سپاری می شود.

مقام عالی دولت در شهرستان دنا در بخش آخر بیانات خود به مساله مدیریت پسماند اشاره کرد و گفت:در سطح استان و شهرستان های استان کهگیلویه و بویر احمد در سنوات گذشته یکی از بزرگترین چالش های دولت در چهار سال سپری شده بحث مدیریت پسماند بوده است.

وی  به مدیریت دقیق معاون عمرانی استاندار و تیم همراه ایشان در مدیریت پسماند اشاره کردو گفت:در صورتی که تدابیر لازم جهت دفع پسماند صورت نگیرد در آینده نزدیک با مشکلات جدیدتر و بحرانی تر  رو به رو خواهیم شد.

وی گفت:مساله دفع پسماند در دو شهر سی سخت و پاتاوه با بلاتکلیفی  روبه رو گردیده است و این بلاتکلیفی به دهیاری های شهرستان دنا نیز نفوذ کرده است که در صورت ادامه این روند مساله بحرانی تر از وضعیت فعلی می شود.

انتهای پیام/

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php