کد خبر : 17340
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
621 بازدید بازدید

۳۰ نکته مهم در توصیه و پیشنهادهای معاون عمرانی استاندار به اعضای شوراهای شهر و شهرداران استان

۳۰ نکته مهم در توصیه و پیشنهادهای معاون عمرانی استاندار به اعضای شوراهای شهر و شهرداران استان

یکی از خواسته های شهرداران استان از منتخبین شوراها این است که اگر شورا تنها نقش حمایتی و نظارتی خود را در بحث روش های پایدار منابع مالی شهرداری ها بر عهده بگیرد و نظارت دقیقی را بر این خرج کرد داشته باشد خیلی از مشکلات شهرداری های استان بر طرف می گردد.

به گزارش “ترنم دنا”؛ پژمان نیک اقبالی معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویر احمد در همایش شهرداران استان که با حضور چند تن از مسئولین کشوری و استاندار کهگیلویه وبویر احمد و شهرداران استان در سی سخت برگزار گردید مطالبی را خطاب به منتخبین مردم در شوراهای شهر و روستا و همچنین شهرداران اشاره کرد که اهم آنها در زیر اشاره گردیده است.

۳۰ نکته مهم در توصیه و پیشنهادهای معاون عمرانی استاندار به اعضای شوراهای شهر و شهرداران استان:

* ۱۴ تیر ماه بین تمام روزهای سال، روز تقریباً مظلومی است و کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

* هدف از برگزاری این گردهمایی نه به دلیل خداحافظی یا آخرین جلسه با شهرداران است بلکه تقدیر و تشکر است.

* بعضی از شهرداران استان بنا بر عملکرد مثبتی که داشته اند امید است توسط شوراهای جدید ابقا بشوند.دلیل هم داریم!

* خودم یک روز شهردار بوده ام و  میدانم شهرداران چه سختی هایی را در طول خدمتشان تحمل میکنند.

* به یاد دارم در سال ۹۲ وقتی که با هم شروع به کار کردیم اگر آن قانون تجارت جهانی را برای ورشکستگی یک موسسه مالی در نظر نمیگرفتیم اکنون بیشتر شهرداری های ما باید ورشکسته اعلام میشدند.

* به صراحت عرض میکنم اولین گام ها در بحش اقتصاد مقاومتی که در استان برداشته شد توسط شهرداری های استان برداشته شد.

* شهرداران استان وقتی دیدند خبری از اعتبارات دولت نیست خودشان آستین را بالا زدند و سعی کردند از طریق راه های مختلف کسب درآمد کنند.

* بیاد دارم آن روزهایی را که به دلیل پاره ای از مشکلات برای شهرداری های استان،ماشین های آنها جلوی درب ساختمان استانداری  جمع میشد و درخواست کمک داشتند.

* شهرداری سی سخت که تمام حقوق های آن به روز پرداخت میگردید اما به جایی  رسیدیم که دیگر کسی نبود که سکان این شهرداری را بر عهده بگیرد و این افرادی که آمدند و تحویل گرفتند ریسک کردند و از خود مایه گذاشتند.(بقیه شهرداران ما هم اینگونه بودند)

* از منتخبین مردم در شوراهای شهر و دهیاری ها می خواهم به مطالبات و خواسته های شهرداران توجه کنند.

* یکی از خواسته های شهرداران استان از منتخبین شوراها این است که اگر شورا تنها نقش حمایتی و نظارتی خود را در بحث روش های پایدار منابع مالی شهرداری ها بر عهده بگیرد و نظارت دقیقی را بر این خرج کرد داشته باشد خیلی از مشکلات شهرداری های استان بر طرف می گردد.

* منتخبین شورای شهر باید در کنار شهردار باشند نه بر شهردار و بالای سر شهردار باشند.

 دو ملاک اصلی برای انتخاب شهردارها مورد توجه قرار بگیرد:

۱-شهرداری را انتخاب کنید که همراه و همگام با دولت تدبیر و امید باشد.(نه در بحث جناحی و سیاسی بلکه بتواند با دولت همراه و همگام باشد)

** شهرداری که با سیاست استاندار و تیم همراه استاندار همراه و همگام نباشد نمیتواند سکان شهرداری را به دست بگیرد.

۲-شهرداران با تجربه انتخاب گردند.

** شهرداری جای تجربه و کارآموزی نیست.

*اجازه ندهید شهرداری مکانی بشود برای ورود افراد غیر متخصص که ورودشان چیزی جز هزینه نیست.

* در چند سال گذشته هم نقطه های خوبی را با شهرداران داشته ایم هم نقطه های مشکل دار را داشتیم. در اولی،میتوان به  انتخاب شهرداران جوان و دارای سابقه مرتبط اشاره کرد که با انگیزه پای کار بودند و بدون حاشیه توانستند ما را از پای کار بیرون بیاورند.

* در چند سال گذشته با مشکلات مالی فراوانی روبه رو بوده ایم.

* بعضی از شهردارها و اعضای شوراهای ما بنا به دلسوزیی که داشتند و میخواستند در پاره ای از جاها مشکلات را رفع کنند اما به دلیل نا آشنا بودن با بعضی از قوانین امروز گریبانگیر پرونده سازی توسط دستگاه های مختلف شده اند و این شایسته نیست.

* در بحث استخدام نیرو در شهرداری های استان از طرف استانداری و معاونت عمرانی استاندار هیچگونه موردی وجود نداشته است.(چه تحمیلی – چه قانونی)

* بهترین دوره برای جلوگیری از ورود نیروی مازاد به شهرداری این دوره بوده است و ما بابت آن هزینته های زیادی را چه از طرف دوست یا فامیل و غیره متحمل شده ایم.

* بزرگترین مشکل بعضی از شهرداری های استان وجود نیروهای مازاد است.نیروهای پر از خالی،نیروهایی که وجود دارند اما تخصص ندارند.

* به شهرداران گفته شد که اگر میخواهید مطالباتتان از ادارت گرفته بشود به طرف کمیسیون های ماده ۷۷ و ۱۰۰ بروید.

* بنا بر اینکه منابع پایدار درآمدی در استان ما برای شهرداری ها محدود است اما شهرداری های استان گام هایی را در این حوزه برداشته اند،هر چند کوتاه.

* با دستور استاندار وصف کردیم که تمام عوارض نوسازی ادارات باید وصول بشود اما وقتی به مرحله اجرا رسیدیم دیدیم خود ادارات نیز با مشکلاتی رو به رو هستند.

* بودجه شهرداری استان کهگیلویه وبویر احمد در ابتدای دولت دکتر روحانی  ۵۳ میلیارد و هشتصد میلیون تومان بود این در حالی است که در سال ۹۶ این رقم به ۱۹۳ میلیارد و چهارصد میلیون تومان رسید.یعنی ۲۵۹ درصد رشد داشته ایم.

* در زمینه فضای سبز در یاسوج از رقم ۹ به ۱۱ ،در مارگون از ۱ به ۵ ، در چیتاب از ۰/۲ به ۲ ، در گراب از ۰/۵ به ۱ ، در دهدشت از ۴/۷ به ۵/۲ ، در سوق از ۳/۲ به ۶ ، در دیشموک از سی سخت ۱/۴ به ۳/۶ ، در قلعه رئیسی از ۰/۵ به ۴/۲ ، در دوگنبدان از ۸ به ۱۱ ، در باشت از ۴/۵ به ۵/۳ ، در لیکک از ۳/۴ به ۴/۹ ، در چرام از ۵/۵ به ۴/۶ ،در لنده از ۳ به ۶ و در سی سخت به ۱۷ افزایش داشته ایم.

* افزایش حقوق و مزایای خود شهرداران با حقوق و مزایای پرسنل شهرداری در دستور کار قرار بگیرد.

* اگر در یک ساختمان در یک متر مربع آن خلاف پروانه ساخت و ساز صورت گرفته باشد این خلاف است و باید تخریب گردد.

* در جلسه معاون عمرانی با شهرداران استان مصوب گردید هر گونه ساخت و ساز “بدون پروانه” باید تخریب گردد؛بدون هیچ قید و شرطی.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار وپژه

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php