نجات ۵ کوهنورد حادثه دیده در منطقه تنگ حرا در ارتفاعات ۳۶۰۰ متری دنا

چاپ

به گزارش “ترنم دنا”، در پی گزارشی مبنی بر وقوع حادثه برای ۵ کوهنورد شیرازی در منطقه تنگ حرا واقع در ارتفاعات دنا (کپیری سی سخت) تیم امداد و نجات هلال احمر شهرستان دنا  با همکاری ۵ تن از کوهنوردان حرفه ای شهر سی سخت به محل مورد نظر اعزام و بعد از شناسایی محل دقیق کوهنوردان گرفتار در میان صخره های تنگ حرا اقدام به نجات کوهنوردان حادثه دیده کردند.

تیم امداد تشکیل شده از ۶ امدادگر جمعیت هلال احمر و ۵ کوهنورد از هیات کوهنوردی سی سخت بودند و پس از پیمایش ۵ ساعت به تیم حادثه دیده رسیده و اقدام به کمک رسانی به مصدوم نیازمند داروی انسولین نمودند.

تیم امداد با ایجاد کارگاه بالا کشی تیم حادثه دیده را از یک قیف دیواره های حرا  به ارتفاع بیش از ۸۰ متر به نقطه امن انتقال داده و همچنین دارو مورد نیاز و آب و غذا تحویل سرپرست تیم نمودند.


پس از  گذشت ساعاتی تیم نجات همراه با کوهنوردان حادثه دیده   در مسیر اصلی قرار گرفته و اقدام به فرود از صخره های بلند (ارتفاع بیش از ۸۰ متر) نمودند.

این عملیات امداد و نجات از غروب روز گذشته آغاز و اعضای تیم امداد به همراه کوهنوردان حادثه دیده ظهر امروز در محل اسکان این تیم کوهنوردی واقع در سرای کوهنوردی شهرستان دنا در سلامت کامل حضور پیدا کردند.

به گزارش “ترنم دنا”،لازم به توضیح است منطقه دنا در این فصل شدیداً دچار کم آبی در مناطق کوهستانی گردیده است و لازم است کوهنوردان در برنامه های کوهنوردی خود به این مهم توجه ویژه نمایند.