کد خبر : 17773
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲:۰۳
956 بازدید بازدید

سامانی برای سی سخت…

سامانی برای سی سخت…

((مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین ترنم دنا است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.)

((مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین ترنم دنا است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.)

آرش زابلی سی سخت؛ دو مرد طلایی سی سخت از دو جنس، یکی در عرصه پزشکی افتخار می آفریند دیگری در عرصه‌ ورزش.سامان سی سخت به این خاتمه نمییابد، و هستند مردان طلایی دیگر که شاید نه در اسم سامان باشند اما سامان شهر ما را رقم خواهند زد.

ما وارث ملا قباد و فرهنگش هستیم، وارث ملامهرعلی و سوادش. در سامان شهرما قهرمانهایی است که که ما باید آن ها را پرورش دهیم.

روزیکه . بویراحمد مشغول غارت سمیرم بود،خدا را شکر ما مشغول تعلم در محضر مرحوم.صابری ها، محمدحسینی ها، یزدانپناه ها بودیم! آن زمان که در کل. بویراحمد به حمام نبود در این شهر ۵ حمام عمومی بود و…. این همه نشان از سامان شهر ما دارد که ۱۵۰ سال فقط قدمت مدنیت فرهنگی دارد!

دراین دیار نشان داده ایم اگر دست به دست هم دهیم سامانیان( اولین سلسله که زبان فارسی را!!رایج کرد و بیشترین دانشمندان فارسی گوی در بخارا جمع شدند از ابوعلی سینا تا ابوریحان و منوچهری ) را در سی سخت حاکم خواهیم کرد، شهری مدنی برپایه فرهنگ نیای بزرگ خویش!

حال که سی سخت شهر توریستی بر سر زبانها افتاده را نه فقط ۶ ماه که ۱۲ماه سال قابلیت جذب گردشگر را داشته باشد ، کافی است همچون سامانهای شهرمان همت داشته باشیم.

انهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 13 در انتظار بررسی : 6 انتشار یافته : ۷
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس سه شنبه , ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۴:۱۱

با اجازه تون با ورود مدیران اغیار ومسئولین بی خیال ،شهر سی سخت به شدت بی سر وسامان گشته. اونزمان که سامان داشت سی سختی خودش تصمیم گیرنده بود. اهل علم وفن وعاقلان وعالمان روزگار تصمیم گیرنده بودند. نه خورندگان نمک سی سخت وشکنندگان نمکدانش. سی سختی سامان می خواد خودش باید وارد میدان بشه .تا کی اینهمه بی خیالی.

سیسختی با اصالت سه شنبه , ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۸

آقای زابلی در مایه فخر و مباهات بودن سرورانی که فرمودید و هزاران دیگر در این شهر شکی وجود ندارد ولی اقای زابلی بدان که ما همه بویر احمدی هستیم و بویر احمد مفاخر زیادی همچون آیت اله ملک حسینی دکتر ملک حسینی و مردان بزرگی در خود پرورش داده که هم این
آقایان هم به لحاظ فامیلی وابسته ما هستند و به این گونه توسن سخن را بدون ملاحظه راندن نشان از خامی شما دارد لطفا ملاحظات را رعایت بفرمایید همین ف خر فروشی ها عامل خیلی از بدبختی های نسل جوان ما شده که الان سر از نا کجا آباد اعتیاد و…. در آورده اند ما امروز نیاز به همت جوانانمان داریم نه فخر فروشی متعصبانه وسلام علی من اتبع الهدی

جواد چهارشنبه , ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۷

این همه به گذشته خود نبالیم، حال را دریابیم. سی سخت در حال نابودی و فنا است اگر از خواب غفلت بیدار نشویم! مردم همه باید مشارکت کنند و احساس مسئولیت.

دنا چهارشنبه , ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳

متن ضعیف است و ناعادلانه..

همشهری شنبه , ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۴:۳۰

بخدا این بحث بویراحمد و سی سخت اصلا جالب نیست که از طرف ما سی سختی ها مطرح میشه. انصافا مردم بویراحمد مردم شریفی هستد . این عادتی هست که نزد اغلب همه ما سیسختی ها باب هست. واقعا برازنده نیست.

اوا چهارشنبه , ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱

چند نکته رابه هم شهری عزیز یادآور میشوم اگر خلاف واقع بود دوستان تذکر دهند متن شما در موررد استفاده نام سامان قشنگ بود اما تقسیم بندی منطقه بویر احمد به سیسخت وبویر احمد به احتمال زیاد به دلیل شناخته شدن سی سخت به عنوان پرجمعیت ترین روستای بویر احمد پیش از شکل گرفتن یاسوج باعث میشد که مردم در گفتار عامیانه وبه دلیل پراکندگی وسیع سایر روستاها خود راسی سختی وسایر مردم منطقا رابه نام بویر احمدی خطاب کنند.تا اینجای کار مشکلی ایجاد نمی شود اما اگر ما بخواهیم خود راخارج از حوزه بویر احمد وفارغ از خوب وبد آن منطقی نیست ،واگر اطلاعات این حقیر اشتباه نباشد در حمله بویر احمد به سمیرم متاسفانه سی سختی ها هم شرکت داشتند.اما شکی نیست تفاوت های فرهنگی در جای جای مناطق کشورمان وجود دارد .مسئولیت پذیری ورقابت جهت مدیریت شهری واستانی باید در همشهری ها بارز تر باشد ومطالبه عامه وخصوصا نخبگان باشد حاصل آن پیشرفت همه بویر احمد خواهد بود.

یک سی سختی دوشنبه , ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۴:۴۷

برادر زابلی عزیز بویراحمد مردمانی شریف وباغیرتند.من در بسیاری از مناطق بویراحمد تدریس داشتم انصافا همیشه با نهایت احترام با ما برخور د داشتند همانطور که دوست عزیز فرمودند در آن افتخارات شکی نیست اما امروز بویراحمد را ببینید امروز بویراحمد سرشار ازفرهیختگان و زبان آوران وتحصیلکردگان مجلس نشینان ومصلحانیست که استان به وجودشان افتخار دارند. امروز سیسخت را هم ببینین برادر من. آیا سرعت رشد وتعالی فرهنگی با ادعای ما متوازیست آیا ما دچار رکود فرهنگی نیستیم. کمتر بر طبل دودستگی وبویراحمدی وسیسختی بکوبیم. هر جایی انسانهای خوب وشریف را در کنار انسانهای کژرو در کنار خود دارد

اخبار وپژه

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php