کد خبر : 18470
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۳:۰۰
514 بازدید بازدید

افتتاح و کلنگ زنی ۵۷پروژه در شهرستان دنا طی هفته دولت+جزئیات

افتتاح و کلنگ زنی ۵۷پروژه در شهرستان دنا طی هفته دولت+جزئیات

فرماندار دنا گفت: طی هفته دولت قریب به ۵۷ پروژه در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

ترنم دنا؛ عباس بهشتی روی در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان دنا افزود: طی هفته دولت قریب به ۵۷پروژه در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود که ۴۵میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه این پروژه ها بیشتر شامل پروژه های عمرانی و اقتصادی هستند، بیان کرد: بیشتر این پروژه ها حوزه های کشاورزی، ورزش، آب و مسکن را شامل می شوند.
فرماندار دنا خاطرنشان کرد: در حوزه عمرانی ۳۷پروژه افتتاح و هفت پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.
بهشتی روی تصریح کرد: در حوزه مسکن ۶پروژه شامل طرح هادی روستاهای “کوخدان”، “دهنو”، “بن زرد سفلی”، “بن زرد علیاء”، “دشت رز” و “توت نده” به بهره برداری می رسد که بیش از چهار میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده است.
وی ادامه داد: کلنگ زنی دو پروژه بیمارستانهای سی سخت و پاتاوه، بهره برداری از مرکز سلامت روستای “تمنک”، خانه بهداشت روستای “بهرام بیگی” و خانه پزشک روستای “کریک” از جمله پروژه های آماده کلنگ زنی و افتتاح در شهرستان دنا طی هفته دولت هستند.
فرماندار دنا عنوان کرد: بهره برداری از چهار پروژه مزرعه پرورش ماهی، بهسازی کانالهای کشاورزی چند روستا از جمله “تنگ پوتک” با اعتبار ۴۰۰میلیون تومان و آبیاری تحت فشار قطره ای روستاهای “معصوم آباد” تا “کریک” با اعتباری قریب به سه میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان از جمله پروژه ها در زمینه کشاورزی برای افتتاح در هفته دولت هستند.
بهشتی روی تاکید کرد: در حوزه ورزشی شهرستانی بودیم که در سنوات گذشته با چالشهای زیرساختی زیادی مواجه بوده ایم که توانسته ایم طی دو سه سال گذشته با تعریف دو فصل کاری اعتبارات خوبی جذب کنیم.
وی گفت: طی دو سال گذشته توانسته ایم قریب به پنج میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان اعتبار برای پروژه های ورزشی جذب کنیم.
فرماندار دنا افزود: چمن مصنوعی روستاهای “ده شیخ”، “کوخدان”، “گندی خوری” و “دزدک سادات محمودی” طی هفته دولت به بهره برداری می رسند.
بهشتی روی بیان کرد: همچنین سالن های ورزشی روستاهای “بن زرد سفلی”، “دشت رز”، “تمنک” و “بادمگان علیاء” هر کدام با پیشرفت ۸۰ تا ۹۰درصد در حال تکمیل هستند.
وی خاطرنشان کرد: برای استخر شنای شهر پاتاوه ۸۰۰میلیون تومان، چمن ورزشی این شهر ۲۰۰میلیون تومان، محوطه سازی مجموعه ورزشی شهر سی سخت نیز ۲۰۰میلیون تومان و استخر شنای دانش آموزی نیز ۶۰۰میلیون تومان تامین اعتبار شده است.
فرماندار دنا تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهرستان قطب گردشگری استان است اما می توان گفت طی سنوات گذشته توجه چندانی به زیرساختهای گردشگری این شهرستان نمی شد اما اکنون در حال توسعه این زیرساختها هستیم به گونه ای که مالکیت حوزه گردشگری تثبیت شود.
بهشتی روی ادامه داد: احداث پارک اسکان با استاندارد روز یکی از نیازمندیهای شهرستان است که یک هزار هکتار از اراضی “کوه گل” شهر سی سخت با اعتبار یک میلیارد تومان برای این پارک پیش بینی شده است.
وی عنوان کرد: در حوزه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز اقدامات خوبی طی چند سال گذشته صورت گرفته است.
فرماندار دنا تاکید کرد: طی چند سال اخیر برای بنیاد شهید و جامعه هدف آنان در این شهرستان ردیف بودجه ای تعریف شد. ۳۰۰میایون تومان برای نصب تمثال شهدا در شهر سی سخت در اختیار بنیاد شهید شهرستان قرار گرفته شده است.
بهشتی روی گفت: همچنین برای گلزار شهدای گمنام در دو شهر سی سخت و پاتاوه ۴۰۰میلیون تومان بودجه اختصاص داده شده است.
وی افزود: مرمت و بازسازی ۶گلزار شهید در قالب ۱۱مزار با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان از جمله اقداماتی است که طی هفته دولت در شهرستان دنا صورت می گیرد.
انتهای پیام/ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پاتاوه سه شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳

امیدواریم شهرستان دنا به شایستگی وتوسعه وپیشرفت برحق خوددرهمه حوزه هاوعرصه هانایل شودشهرستان دنابکرترین زیباترین دلنوازترین وطبیعی ترین سرزمین جنوب ایرانه پتانسیل هاوظرفیت هاوقابلیت هاوزمینه های توسعه فراوانی داردکه باهم اندیشی مدیریت علمی وشایسته وتوجه به زیرساختهای فرهنگی اقتصادی سیاسی می توان به ان رسیدنخبگان وفرهیختگان واستعدادهای ناب ورزشی علمی فرهنگی داردکه جاداردمدیریت کشوری واستانی به ان توجه وعنایت داشته باشددرزمینه تجهیزمراکزاموزشی علمی دانشگاهها فرهنگسراهکتابخانه هاومراکزتفریحی بایداقداماتی انجام شودمراکزفعال رصدومانیتورینگ مشکلات اجتماعی مثل فقربیکاری می بایست بابرنامه ریزی اصولی رفع شوندمعظلات جاده هاوحمل ونقل عمومی بایستی حل شوندزیرساخت هاگردشگری وسیاحتی شهرستان می بایست بسیارتوسعه داده شوندکمپینگ هاومراکزاقامتی هتل متل سوییت هادراین شهرستان باتوجه به پتانسیل های طبیعی وگردشگری وکوههای دناوورزش کوهنوردی صخره نوردی لازم است که ترقی وتعالی یابند بخش سرمایه گذاری وتوسعه مالی درشهرستان بابستی بیشتربیشترشودسهم وبودجه واعتباراین شهرستان بایدافزایش ویژه داشته باشدحوزه درمان وپزشکی ودندانپزشکی وبهداشتی می بایست بیشترتوسعه یابد

اخبار وپژه

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php