کد خبر : 18766
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
1,079 بازدید بازدید

وقتی آن دلنوشته سوزناک را میخوانی یا میشنوی انگار سالهای سال دوش به دوش و سایه به سایه دکتر رامین بودی

وقتی آن دلنوشته سوزناک را میخوانی یا میشنوی انگار سالهای سال دوش به دوش و سایه به سایه دکتر رامین بودی

وقتی ان دلنوشته سوزناک را میخوانی یا میشنوی انگار سالهای سال دوش به دوش و سایه به سایه دکتر رامین بودی و با نفسهایش امید را برای زندگی بهتر وسعادتمندتر در وجودخویش زنده تر مینمودی.

به قلم سید عبد الصمد رضایی

به نام خدای هستی بخش

وقتی دلی داغدار است
و وجودی غرق ماتم
وتمام وجود در فقدان عزیزی میسوزد
واژه هایی که از دل غمدار وسوخته هم کلاس ، همتا وهم بازی سالهای دور که رشته قوم خویشی هم محور اشتراک ان رفاقت قدیمی است بر می اید
و چه به موقع به دل مینشیند وادمی را ارام میکند، و انگار باران تسلی بخشی است بران شعله های غم که در تک تک ان واژهای عالی ودل نوشته موج میزندو میبارد تشبیه ان عزیزی را که عالم و ادم به سوگش نشسته اند به یوسفی که از دامن دنا برخاسته وعزیز مصر پاتاوه گشته است در تاریخ ادبیات سوگواره این مرز وبوم ابدی نمود ه و خواهد ماند.

و ان تک جمله ای که رگهای حروفش پر از حس دوستی وعمق اندیشه است را نمیتوان ا زیاد بردکه  تو جوهر طینت خلق و ادمیان را با اتش محبت سوزاندی تا چنین توانستند باترنم نوای ازل سازند.

چشمه جوشان ذوق و هنر خلق جملات نابی چون دل نوشته دکتر راستگو که پر است از اعجاز ارامش و اکسیر مسیحایی به مانند ید بیضایی است که هرچشم خسته از گریه واشک را، شفا ،روشنی وبیداری میدهد. و قلمشان حقایق و واقعیاتی را می نگارد که خلاق و کاشف ان چشمه اب است تا من و تو خود را در زلالی اب ان چشمه بیابیم ودل سوخته خود رادر اینه پاک ان سپرده تا شاید غبار غم بزداییم.

وقتی ان دلنوشته سوزناک را میخوانی یا میشنوی انگار سالهای سال دوش به دوش و سایه به سایه دکتر رامین بودی و با نفسهایش امید را برای زندگی بهتر وسعادتمندتر در وجودخویش زنده تر مینمودی.
اما هنگامی که به خود می ایی که ما هستیم وان نفس از باورمان کهکشانها دور شده است تمام سلولهای تنت دست افسوس بر زانوی غم میزند وفریاد وا دریغا میدهند ودیده گان ،اشک پریشانی بر گونه دنیای فانی وبی وفایی جاری میسازند و بودیم و دیدیم که همسر ایشان چه زیبا ،سوگوارانه وادیبانه باسوز دل ان واژه ها وجملات را با تمام احساس نهفته دران میخواند در مجلس یاد بود پاتاوه فصاحت وبلاغتی که در ان سوگنامه بود باذوق ادبی وگویندگی که خوب ارزش وجودی ومعنوی دکتر رامین عزیزی را میشناختند واز نزدیک در کلام وبیان سوگواران شنیده بودند به مردم غمگسار وداغدار انتقال میدادند.
وچه عالی توصیف نموده بودندالطاف قدر شناسانه مردمی که مهماندار ان طبیب دلها در سالهای طولانی در مصر پاتاوه بودند ودکترشان را که عزیزبودند عزیز نگاه داشتندعزیز به خاک سپردند وعزیز برایش یادبود گرفتند و عزیز خاطرش را زنده خواهند داشت انگاه که تصمیم دارند تندیس وبیرقش را در شهر پاتاوه به یادگار برافرازند،
تشکر از همه انهایی که به هر شکلی که میدانستنددر روز تشییع وسایر مراسمات یا نگاشتند،یامقاله خواندند وسخنرانی کردند،یا پیام دادندو مداحی کردند،گل دسته اوردند.و بر پارچه وبر تابلو وتراکت وبرد متن نوشتندوانانی که شروه وسرود غم سرودندتایادونام مرحوم دکتر رامین عزیزی را گرامی بدارند

یادش گرامی
وخاطرش ابدی

صمد رضایی سیسخت

دلنوشته دکتر رضا راستگو را اینجا بخوانید:

 

رامین یوسفی از سیسخت بوده که در مصر پاتاوه عزیز شدست

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار وپژه

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php