کد خبر : 19297
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۹
791 بازدید بازدید

خدیجه مظاهرپور:خوب یا خوب‌تر؛ مساله این است

خدیجه مظاهرپور:خوب یا خوب‌تر؛ مساله این است

همه ما موقع انتخاب یا خرید و هر چیز دیگری سعی می‌کنیم بهترین را انتخاب کنیم و اگر بهترین نباشد، یا کلاً قید خرید و یا انتخاب هر چیز دیگری را که قصد خرید آن را داشتیم می‌زنیم و البته عده‌ای که توقعاتشان کمتر است به خوب و متوسط و ضعیف نیز راضی می‌شوند ولی در وهله اول اولویت همه ما بهترین گزینه و انتخاب است.

ترنم دنا؛ ولی ظاهراً در استان ما این مسایل جا نیفتاده وحل نشده باقی مانده است، چرا که هیچ چیزی سر جای خودش نیست. رییس لیسانس است و زیر دستان او فوق لیسانس و دکتر، یا بدتر اینکه اساتید دانشگاه همه برای یک دیپلم کار می‌کنند.

همه ما موقع انتخاب یا خرید و هر چیز دیگری سعی می‌کنیم بهترین را انتخاب کنیم و اگر بهترین نباشد، یا کلاً قید خرید و یا انتخاب هر چیز دیگری را که قصد خرید آن را داشتیم می‌زنیم، و البته عده ای که توقعاتشان کمتر است به خوب و متوسط و ضعیف نیز راضی می‌شوند ولی در وهله اول اولویت همه ما بهترین گزینه و انتخاب است. در مسایلی که از حساسیت بیشتری برخوردار است، انتخاب و پیدا کردن بهترین گزینه مشکل تر می‌شود و باید با دقت بیشتری عمل کرد.

مثلاً وقتی می‌خواهیم یک لباس بخریم با دقت و وسواس سعی می‌کنیم بهترین را انتخاب کنیم. یا وقتی می‌خواهیم دانشگاه محل تحصیل خود را انتخاب کنیم باز به دنبال بهترین گزینه می‌گردیم.

همه ما می دانیم که دانشگاه صنعتی شریف بهتر از دانشگاه اصفهان ایا تبریز یا…. است. همچنین همه ما می دانیم که تحصیلات دکترا بالاتر از لیسانس است و یک دکتر از سطح سواد بالاتری برخوردار است و بسیاری مسایل دیگر که هرانسان عاقلی آن را می‌داند

ولی ظاهراً در استان ما این مسایل جا نیفتاده وحل نشده باقی مانده است، چرا که هیچ چیزی سر جای خودش نیست. رییس لیسانس است و زیر دستان او فوق لیسانس و دکتر، یا بدتر اینکه اساتید دانشگاه همه برای یک دیپلم کار می‌کنند. به مسوولین که می‌رسم ازشرمندگی وضعیت دستانم یاری تایپ کردن را نمی‌دهند. برای مثال دکترای فلان دانشگاه می‌شود ….. یا لیسانس ادبیات می‌شود…. یا مثلاً یک لیسانسه فلان دانشگاه می‌شود معاون استاندار!

می گویند تا وقتی آب هست تیمم باطل است.

آیا تا وقتی دکترا هست لیسانس باید صلاحیت امور را در دست بگیرد؟!

آیا در این استان فارغ التحصیل دانشگاه‌های درجه یک پیدا نمی‌شود که بیش از نود در صد مسوولین استان فارغ التحصیل فلان دانشگاه ضعیف به لحاظ رتبه علمی هستند؟!

آیا می دانید فلان دانشگاه در رتبه بندی علمی اصلاً در نظر گرفته نمی‌شود و به حساب نمی‌آید؟!!!!

آیا در این استان کسی مسوول نظم و قانون نیست؟!

آیا با این وضعیت استان ما استحقاق رتبه آخر پیشرفت را ندارد؟!!

آیا چنین مسوولینی از اینکه احساس ریاست می‌کنند شرمنده نیستند؟!

آیا کسی که توجه به قانون، ضوابط، اولویت‌بندی کارها ندارد و صاحب نظر در کلیه امور، از راه و جاده و ترافیک و عمران و معماری چیزی سر در می‌آورد که آچار فرانسه امور شده و می‌خواهد مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، عمرانی و…. را همه با نظرات معجزه آسای خود بدون توجه به نظرات کارشناسان، که نمونه بارز آن سنگفرش خیابان معروف است حل کند.

خداوند همه بندگان خود را به راه راست هدایت فرماید

و من الله التوفیق

دانشجوی دکترای فلسفه دانشگاه تهران

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس چهارشنبه , ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۴:۳۱

متنی که ارائه شده ،باب مبحث خوبی است. اما کاش خانم مظاهر پور کارشناسانه تر به بحث در این مورد می پرداختند. در اینکه در استان ما بنا به مسائل جناحی وحتی قومیگری انتخاب های نسنجیده وغیر اصولی صورت می گیرد شکی نیست. بایک بررسی اجمالی به این نتیجه خواهیم رسید که متاسفانه دخالت غیر اصولی وصرفا جناحی برخی از نمایندگان واطرافیان آنها در انتصاب مدیران وکارشناسان وکارمندان سیستم های خدمت رسان وعلمی مارا دچار وازدگی و روزمرگی بسیاری نموده است. اما این هم بر می گردد به ضعف اقتدار مدیریت های کلان ما. به طور مثال در دانشگاه های علوم پزشکی که علاوه بر علمی بودن آنها در خصوص بهداشت ودرمان ، که با جان وروح مردم سرکار دارد انتخاب های بسیار غیر اصولی و نسنجیده ای صورت می گیرد که گاها انسان از چنین انتخاب هایی تعجب می کند. افرادی که از لحاظ علمی وهم از لحاظ رفتاری در پایینترین سطح فکری قرار دارند فقط وفقط به خاطر نظر مثبت نمایندگان مجلس وبعضا روسای دفاتر آنها د ر مسئولیت های کلیدی وحساس گمارده می شوندبدون بازدهی مطلوب. به هر حال این ضعف رئیس دانشگاه را می رساند که با توجه به علمی که بر محیط خوددارد نمی تواند افرادی را که کارایی مطلوب ندارند را کنار گذاشته واز افراد موثرو تاثیر گزار استفاده کند. مطمئنا یک نماینده در این خصوص نمی داند ونخواهد توانست انتخاب آگاهانه وعالمانه ای داشته باشد. شنیده شده حتی در بعضی جاها که کانون مبارزه با مواد مخدر واعتیاد است افرادی به کار برده شده اند که خود به چنین مساله ای گرفتار وباوجود اثبات موضوع از طرف نهادهای امنیتی و صدور حکم برای آنها نمایندگان ما به ابقا ء آنها به خاطر منافع خود تاکید داشته اند. اما اگرروزی در استان ما انتخاب ها علمی ،اصولی ومنطقی وبر اساس توانی های افراد وقابلیت ها وظرفیت های موثر صورت گیرد مطمئنا تغییراتی در پیشرفت عملی واساسی صورت خواهد پذیرفت. کاش اینقدر نمایندگان و مسئولین ما تهذیب وتزکیه نفس داشتند که در حیطه خود به انجام وظیفه می پرداختند. وقبل از هر اقدام وانتخابی خدا وصلاح راستین مردم را در نظر می گرفتند. به هر حال نتیجه این انتخاب های نادرست در آینده ،تاثیر خودرا خواهد گذاشت واگر این نتیجه نامطلوب باشد برای ما خسر فی الدنیا والاخره خواهد شد.

ناشناس جمعه , ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۳۷

انتقاد از خود وتصحیح نظرات خود ومعذرت خواهی بابت اشتباه نظری خود ،از صفات نکوست .ای کاش بابت نوشته آلیس وسرزمین عجایب از مردم این استان معذرت میخواستید .فکرش را بکنید اگر مردم از کسی بخاطر توهین منزجر باشند چه توقعی دارید که مطالب تان رابخوانند؟

اخبار وپژه

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php