استقلال قوه قضاییه باید حفظ شود / ما باج ندادیم و به مقاصد خود رسیدیم

تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۸ ب.ظ
استقلال قوه قضاییه باید حفظ شود /  ما باج ندادیم و به مقاصد خود رسیدیم امام جمعه موقت سی سخت گفت:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حافظ امنیت در داخل و خارج از مرزها است و باید سپاه را تقویت کنیم و در مورد عهد شکنی آمریکا در خصوص برجام به سران آمریکا می‌گوییم.

ترنم دنا؛خطیب نماز جمعه سی سخت در خطبه های عبادی و سیاسی شهر سی سخت گفت:محوری ترین و اساسی ترین وجه تقوا ترک محرمات و انجام واجبات است‌.

حجت السلام مجتبی رضوانی امام جمعه موقت سی سخت  در خطبه های اول این هفته نماز جمعه سی سخت با اشاره به وظایف منتظران و شناخت و معرفت به حضرت صاحب الزمان اظهار داشت:هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلی مرده است.
وی گفت:خوشا به حال شیعیان ما آنانکه در زمان غیبت قائم ما به ریسمان ولایت ما تمسک می‌جویند.

امام جمعه موقت سی سخت انتظارفرج و تهذیب نفس و اصلاح فردی و پارسایی اخلاق نیکو را با فضیلت ترین اعمال در زمان غیبت انتظار فرج دانست و گفت: امام صادق علیه السلام می فرمایند هر کس شادمان می گردد از این که از یاران حضرت مهدی باشد باید منتظر و به پرهیزگاری و اخلاق نیکو رفتار نماید و منتظر واقعی باشد.

رضوانی اصلاح اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر و  آمادگی نظامی برای ظهور امام زمان را از وظایف منتظران حضرت در زمان غیبت دانست و گفت: یاد محبت و اندوهگین بودن در فراق حضرت صاحب زمان و شناخت عظمت و مقام حضرت و دعا برای فرج امام زمان از دیگر وظایف مومنان و مسلمانان در دوران غیبت می باشد.
وی گفت:حضرت حجت می فرماید: برای تعجیل در ظهور بسیار دعا کنید که همان فرج شماست.

حجت السلام رضوانی در خطبه دوم ؛با اشاره به قوه قضاییه و اهمیت آن از کلام حضرت امام خمینی ره ابراز کرد:قوه قضاییه مسئولیت اجرای حدود و احکام الهی بار سنگین تامین امنیت جان و نوامیس و اموال جامعه را عهده دار است.وی گفت:استقلال قوه قضاییه باید حفظ شود چرا که پناهگاه مردم ستمدیده است و مستقل و هیچ مقامی حق دخالت در کار آنها را ندارد.
وی در ادامه گفت:تضعیف و جوسازی علیه قوه قضاییه به صلاح کشور نمی باشد.

امام جمعه موقت سی سخت اظهار کرد:اگر دستور و حکمی از سوی دستگاه قضا صادر شد هیچ فردی حق جو سازی نه در رسانه ها،روزنامه ها  و در نطق ها نه در بین مردم را ندارد و قوه قضاییه فقط ملاحظه حق را داشته باشند نه فلان و فلان شخص را.

رضوانی سپاه پاسداران را مایه هویت و مایه عزت ایران اسلامی دانست و گفت:در مقابل دشمن راه نجات تسلیم شدن نیست. اگر دشمن زور می‌گویند باید در مقابلش ایستاد و پیشرفت کرد و باید با اقتدار مقابل دشمن ایستاد.
وی ابراز کرد:مهمترین عامل حفظ امنیت خارجی اقتدار نظامی و اقتدار دفاعی است و با سامانه‌های دفاعی و موشکی می‌توانیم دشمن را از حرکتهای اشتباه و غلط بازداریم.

حجت السلام رضوانی تاکید داشت:دشمنان تلاش دارند تا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تضعیف کنند چرا سپاه را تضعیف می کنند با این جوان برومندی که تربیت می‌شود و رشد پیدا می‌کنند معنویت دارد چرا اینقدر دشمن اند چون مایه اقتدار کشور اند و همه باید قدر سپاه را بدانیم.رضوانی گفت:باید بدانیم که علت دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی از سپاه و سپاه قدس این است چون نقشه آمریکا در منطقه برای تجزیه کشورهای اسلامی شکست خورده و این کار سپاه و سرداران رشید سپاه پاسداران است در سوریه شکست خوردند داعش را به وجود آوردند و الان داعش در حال نابودی کامل است و این از اقتدار سپاه پاسداران است و این دشمنی آنها معلوم است و حال که در این راه شکست خوردند از جدایی کردستان عراق سخن می‌گویند برای تجزیه کشورهای اسلامی.

امام جمعه موقت سی سخت گفت:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حافظ امنیت در داخل و خارج از مرزها است و باید سپاه را تقویت کنیم و در مورد عهد شکنی آمریکا در خصوص برجام به سران آمریکا می‌گوییم ملت و دولت ایران مقابل دشمن عهد شکن و زیاده خواه و مستکبر می ایستند.

حجت السلام رضوانی گفت: علاج مقابله با دشمن زیاد خواه و مستکبر مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی آنهاست.وی گفت:یک روز در دنیا دو قدرت بزرگ وجود داشت که با ایران مخالف بودند اما ما باج ندادیم و به مقاصد خود رسیدیم و الان جزو یکی از قدرتهای بزرگ منطقه و جهان هستیم.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php