کد خبر : 21949
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۳۹
559 بازدید بازدید

وقتی سناریوی تخریب نیک اقبالی با شکست رو به رو می شود / حمایت قاطع رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از عملکرد پژمان نیک اقبالی

وقتی سناریوی تخریب نیک اقبالی با شکست رو به رو می شود / حمایت قاطع رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از عملکرد پژمان نیک اقبالی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود ۷۱ هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که از این میزان ۶ هزار پروژه ملی و ۶۵ هزار پروژه استانی است

ترنم دنا؛حسن نوروزی در نشست با خبرنگاران هدف از برگزاری این نشست را اطلاع‌رسانی وضعیت بودجه سال ۹۷ عنوان کرد و اظهار داشت: بودجه ۹۷ تبلور مهم‌ترین وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور یعنی ایجاد اشتغال، کاهش فقر مطلق، اجرای عدالت اجتماعی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بودجه کل کشور در سال ۹۷ حدود هزار و ۱۹۵ هزار میلیارد تومان است که از این میزان، ۳۶۸ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت و حدود ۸۱۴ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌ها و بانک‌ها است.

نوروزی با اشاره به اینکه بودجه عمومی دولت در سال ۹۷ نسبت به بودجه عمومی دولت در سال ۹۶ حدود ۶ درصد رشد داشته است، گفت: پیش‌بینی می‌شود از ۳۶۸ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۹۷ کشور، حدود ۳۰۶ هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کند.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه در نظر دارد امسال بخشی از درآمدهای اختصاصی دولت را به پروژه‌های عمرانی اختصاص دهد، عنوان کرد: درآمدهای دولت از سه محل مالیات، فروش دارایی‌های سرمایه‌ای مثل نفت و واگذاری‌ دارایی‌های مالی مانند اوراق محقق می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال همچنین مقرر شده است که از منابع صندوق توسعه ملی ۲۱ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی و ایجاد اشتغال در اختیار دولت قرار گیرد.

نوروزی به مصارف بودجه ۹۷ اشاره داشت و بیان کرد: ۲۷۶ هزار میلیارد تومان از این اعتبارات هزینه‌ای، ۶۸ هزار میلیارد تومان تملک داریی و سرمایه‌ای و ۳۱ هزار میلیارد تومان هم سود و بهره اوراقی است که در سال‌های گذشته منتشر شده است.

وی ابراز کرد: در سال ۹۷ قرار است در موضوع هدفمندی یارانه‌ها تجدیدنظر صورت گرفته و حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان منابع آزاد و از آن برای کاهش فقر مطلق و کمک به دهک‌های پایین جامعه استفاده شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اعتبارات دستگاه‌های استانی در بودجه سال ۹۷ مبتنی بر عملکرد است، گفت: در بودجه سال ۹۷ به اولویت‌های برنامه ششم توسعه و تولید و اشتغال توجه ویژه شده است.

نوروزی عدالت اجتماعی و افزایش اعتبارات هزینه‌ای استان‌ها از ۴٫۳ به ۲۴ درصد را از دیگر ویژگی‌های بودجه سال ۹۷ عنوان و بیان کرد: در بحث عمرانی از ۷۱ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال ۹۶ فقط ۱۴ هزار میلیارد تومان سهم استان‌ها بود که در بودجه سال ۹۷ قرار است اعتبارات ۸۷۰ طرح ملی و ملی-استانی، استانی شود.

وی به اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات اشاره داشت و اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ حدود ۲۸۱ میلیارد تومان از این محل اعتبار داشت که ۲۹٫۳ درصد از این اعتبار تخصیص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود ۷۱ هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که از این میزان ۶ هزار پروژه ملی و ۶۵ هزار پروژه استانی است.

اما نوروزی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید از زمان آغار به کار پژمان نیک اقبالی به عنوان معاونت عمرانی ۱۸۰۰پروژه نیمه‌تمام در استان وجود داشت و هم اکنون همان تعداد پروژه نیمه‌تمام وجود دارد واکنش نشان داد و افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۸۰۰ پروژه عمرانی نیمه‌تمام دارد که برخی از این پروژه‌ها مانند راه روستایی، کانال‌کشی جداول آبیاری و غیره از پروژه‌هایی هستند که هر سال استمرار دارند و پروژه‌های احداثی نیستند که در طی مدت زمانی به اتمام برسند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در دفاع از عملکرد معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمدگفت: رسانه ها بهتر است قبل از تحلیل آمار و ارقام تخصصی، از کارشناسان این حوزه نظرخواهی کنند تا اطلاعات ناقص و ناکافی در اختیار افکار عمومی قرار نگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سی سخت دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷

اخ سی ای دفاع جانانه!!!!!!!!!!!!!!!!

اخبار وپژه

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php