کد خبر : 4405
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴
611 بازدید بازدید

ذخیره‌سازی ۱۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف بویراحمد در سال ۹۴

ذخیره‌سازی ۱۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف بویراحمد در سال ۹۴

به گزارش ترنم دنا، منوچهر محمدی در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان بویراحمد به دستور کار جلسه اشاره کرد و گفت: چنانچه استراتژی توسعه شهرستان را دنبال کنیم مقوله کشاورزی را باید در دستور کار قرار دهیم. رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد ادامه داد: با توجه به بخش کشاورزی مسیر صنعتی شدن کهگیلویه و بویراحمد را

www.taranomedena.irبه گزارش ترنم دنا، منوچهر محمدی در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان بویراحمد به دستور کار جلسه اشاره کرد و گفت: چنانچه استراتژی توسعه شهرستان را دنبال کنیم مقوله کشاورزی را باید در دستور کار قرار دهیم.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد ادامه داد: با توجه به بخش کشاورزی مسیر صنعتی شدن کهگیلویه و بویراحمد را می‌توان طی کرد.

این مسؤول با بیان اینکه شهرستان بویراحمد با وجود ظرفیت‌های فراوان متاسفانه برخی از صنایع آن راکد یا با ظرفیت ۲۰ درصدی کار می‌کنند و برای فعال کردن آن‌ها مستلزم سرمایه گذاری زیادی هستند، گفت: در بخش کشاورزی با اندک سرمایه می‌توان شغل ایجاد کرد و با توجه به قابلیت‌های شهرستان می‌توانیم از استراتژی کشاورزی به بحث صنعت دست پیدا کنیم.

محمدی تعداد پروژه‌های بخش کشاورزی شهرستان بویراحمد را ۷۰ پروژه عنوان کرد و گفت: از این میزان پروژه همه را ۱۰۰ درصد کار کردیم و ۱۵ پروژه‌ای که از اعتبارات ماده ۱۸۰ تزریق اعتباری می‌شدند و با توجه به اینکه اعتبارات ماده ۱۸۰ ملی و استانی بوده تنها اعتبارات ماده ۱۸۰ استانی ۶۰ درصد تخصیص یافت.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد پروژه‌ها در بحث ایجاد جداول کشاورزی، انتقال آب از طریق لوله، ایستگاه‌های پمپاژ و سدها عنوان کرد و گفت: ایستگاه پمپاژ مختار از پروژه‌های خوبی بوده و این پروژه بعد از ۱۳ سال عملیاتی شد

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود اعتبارات بخش کشاورزی با توجه به تاثیرگذاری در توسعه شهرستان ۱۰۰ درصدی تخصیص داده شوند.

این مسؤول با بیان اینکه شهرستان بویراحمد نسبت به میانگین بلندمدت ۲۷۰ میلی‌متر کاهش بارندگی داشته و تراز شهرستان در بحث بارندگی منفی است و بر همین اساس پدیده خشکسالی اتفاق افتاده، گفت: با وجود بارندگی خوب در فصل بهار در عین حال به دلیل عدم ذخیره و افزایش گرما به گونه‌ای است که آب‌های سطحی ما در اواسط فصل زراعی دچار چالش می‌شوند.

محمدی با تاکید بر اینکه شهرستان بویراحمد جزو شهرستان‌های که خشکسالی ایجاد شده و باید از محل اعتبارات ستاد حوادث استفاده کنیم، گفت: ستاد حوادث و اعتبارات حوادث به گونه‌ای باشد که از این محل حداقل در بحث مدیریت موجود و سطوح باغات کمک کنیم تا مشکلی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود فرماندار بویراحمد در زمینه برنامه‌ریزی به بحث آب که الزام کشاورزی بوده و چالشی است توجه جدی کنند و اعتبارات ویژه‌ای به این بخش اختصاص داده شود.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان بویراحمد در ادامه دستور کار دوم جلسه را مدیریت کشت بهاره شهرستان بویراحمد عنوان کرد و گفت: در بویراحمد با توجه به حجم نزولات نسبت به میانگین بلندمدت استراتژی کشت را به گونه‌ای طراحی کردیم که کشت بهاره به جزء در حاشیه رودخانه‌ها نداشته باشیم.

محمدی اذعان کرد: در سال زراعی ۹۴ بیشترین گندم تحویلی را داشتیم و ۱۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال تغییر نگرش هستیم و باید از نگاه سنتی به نگاه تجاری برویم، گفت: قابلیت‌های زیادی در اراضی شیب‌دار داریم چرا که کشت گل محمدی را برای اولین بار در شهرستان داشتیم.

این مسؤول با بیان اینکه توسعه باغات دیم می‌توانند از رویکرد جدید ما باشند، گفت: در کشت بادام و انگور به صورت پایلوت کار کردیم که می‌توان شهرستان را تشویق و ترغیب کرد لذا توسعه باغات آبی را در سال جاری در دستور کار نداریم.

مهر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سید علی موسوی سه شنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷

نگید گندم بگید سرطان این چه آردی دارن به خورد این مردم بدبخت میدن نونی که امروز میگیری فردا قابل مصرف نیست یعنی این آرد نیست این کراک هست یه کم به فکر این مردم بدبخت باشید این چه آردی دارید میدین مردم و میگید هیچ مشکلی نداره بس این بو بد چیه داره میده پس کنید از خدا بترسید

اخبار وپژه

تابناك وب تابناك وب تابناك وب ترنم دنا تابناك وب تابناك وب
css.php