کشف ۲ سیاره شبیه به زمین

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۴:۴۹ ب.ظ
کشف ۲ سیاره شبیه به زمین کشف ۲ سیاره شبیه به زمین دانشمندان و ستاره‌شناسان با انجام تحقیقات جدید خود وجود دو سیاره دیگر شبیه به زمین را کشف کردند. به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری یورونیوز،ستاره شناسان و پژوهشگران ناسا، آژانس فضایی آمریکا، به کمک تلسکوپ فضایی کپلر دو سیاره جدید در خارج از منظومه شمسی کشف کردند که […]
کشف ۲ سیاره شبیه به زمین

دانشمندان و ستاره‌شناسان با انجام تحقیقات جدید خود وجود دو سیاره دیگر شبیه به زمین را کشف کردند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری یورونیوز،ستاره شناسان و پژوهشگران ناسا، آژانس فضایی آمریکا، به کمک تلسکوپ فضایی کپلر دو سیاره جدید در خارج از منظومه شمسی کشف کردند که «قابل سکونت» هستند و شباهت زیادی به زمین دارند.

این دو سیاره به نام «کپلر-62 ای» و «کپلر-62 اف»، در حدود 40 تا 60 درصد بزرگتر از زمین هستند و در اطراف یک ستاره با در کل پنج سیاره می چرخند.

«توماس بارکلی» یکی از پژوهشگران ناسا گفت: تحقیقات مربوط به سیارات قابل سکونت ادامه دارد و به نظر من آنچه واقعاً هیجان انگیز است، این است که این بحثها دیگر تنها به نظریه های علمی و دانشگاهی مربوط نیست و ما اکنون در حال پیدا کردن سیاراتی هستیم که مناسب هستند و واقعاً به ما اجازه می‌دهند که در مورد این مسائل جدید درک بهتری به دست بیاوریم و این بسیار هیجان انگیز است.

دانشمندان هنوز اطلاع دقیقی در مورد اینکه واقعاً حیات در این سیاره ‌ها وجود دارد یا خیر، ندارند اما با توجه به تعداد ستاره‌های موجود در جهان، احتمالاً بسیاری از سیاره‌ها از قابلیت حیات برخوردارند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php