قیمت جهانی نفت در مرز ۱۰۰ دلار

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۲ ب.ظ
قیمت جهانی نفت در مرز ۱۰۰ دلار قیمت جهانی نفت در مرز ۱۰۰ دلار قیمت جهانی نفت همچنان در مرز ۱۰۰ دلار حرکت می‌کند و امروز با ۷۲ سنت کاهش به ۹۹٫۶۷ دلار در هر بشکه رسید. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با انتشار گزارش تولیدات صنعتی چین که اشاره به بهبود ضعیف اقتصاد این کشور در […]
قیمت جهانی نفت در مرز ۱۰۰ دلار

قیمت جهانی نفت همچنان در مرز ۱۰۰ دلار حرکت می‌کند و امروز با ۷۲ سنت کاهش به ۹۹٫۶۷ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با انتشار گزارش تولیدات صنعتی چین که اشاره به بهبود ضعیف اقتصاد این کشور در سه‌ماهه دوم داشت و چشم‌انداز تقاضا برای سوخت را در دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان کاهش داد، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت.

تتسو ایموری تحلیلگر بازارهای نفت گفت: آمار تولیدات صنعتی چین نسبت به ماه گذشته ناامیدکننده بود.

نفت برنت دریای شمال با ۷۲ سنت کاهش ۹۹٫۶۷ دلار در هر بشکه فروخته و نفت سبک آمریکا با ۵۶ سنت کاهش ۸۸٫۶۳ دلار در هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت برنت نسبت به قیمت ۱۱۱ دلاری آن در اوایل آوریل، به علت نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهان شاهد کاهش ۱۰ درصدی بوده است.

این کاهش، سفته‌بازی در بازارهای نفتی را افزایش داده است و اوپک در نظر دارد در نشست آتی خود،عرضه نفت این سازمان را مورد بررسی دوباره قرار دهد. با این حال، لیبی اعلام کرده است که تولید خود افزایش خواهد داد.

ایموری افزود: نفت زیر ۱۰۰ دلار، شرایط را برای کشورهای تولیدکننده در خاورمیانه در متوازن ساختن بودجه خود دچار مشکل می‌کند.

در پاسخ به رشد اقتصادی اندک چین، انتظار می‌رود، عربستان تولیدات خود را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ تغییر ندهد. این کشور در ۲ ماه پایانی سال ۲۰۱۲ روزانه ۷۰۰ هزار بشکه از تولیدات خود کاسته بود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php