زمان رسیدگی به مالیات بر ارث

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۳ ب.ظ
زمان رسیدگی به مالیات بر ارث زمان رسیدگی به مالیات بر ارث کوتاه می‌شود سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بررسی ماده مربوط به مالیات بر ارث از لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در جلسه این کمیسیون، از موافقت اعضا با عضویت نماینده بناب در این کمیسیون خبر داد. محمد علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» […]
زمان رسیدگی به مالیات بر ارث کوتاه می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بررسی ماده مربوط به مالیات بر ارث از لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در جلسه این کمیسیون، از موافقت اعضا با عضویت نماینده بناب در این کمیسیون خبر داد.

محمد علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد موضوعات مطرح‌شده در جلسه بعد از ظهر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: در این جلسه موضوع لایحه‌ اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی، نماینده اتاق بازرگانی و دیوان محاسبات مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در جلسه درباره ماده 2 پیشنهادی این لایحه با موضوع مالیات بر ارث مباحث مختلفی شد و نظرات کارشناسی متفاوتی در این زمینه مطرح شد.

وی گفت: مسئولان سازمان امور مالیاتی مدعی هستند این ماده از لایحه کمک می‌کند تکلیف مالیات ارث و وراث سریع‌تر مشخص شود و فرآیند آن کوتاه‌تر شود.

علیپور اضافه کرد: اگرچه مالیات بر ارث تنها نیم درصد کل درآمدهای مالیاتی کشور را تشکیل می‌دهد اما به دلیل دارا بودن ابعاد فقهی و حقوقی آن مورد توجه است.

وی گفت: بررسی این ماده منجر به رای گیری نشد و مقرر شد پس از بررسی مرکز پژوهشهای مجلس در این باره در کمیسیون تصمیم‌گیری شود.

 این نماینده مجلس تصریح کرد: دستور کار بعدی جلسه امروز  موضوع بررسی تقاضای عضویت محمد باقری بنابی نماینده مردم بناب در کمیسیون اقتصادی مجلس بود که با نظر موافق اکثریت اعضا به تصویب رسید.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
ترنم دنا
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار
css.php